^Powrót na górę

Rozpoczynam zbieranie nowych definicji słów w kraju dobrej zmiany. Na pierwszy ogień słowo P - jak Przemoc (fizyczna).

 

P – jak Przemoc (fizyczna)

Uderzenie, kopanie, wywlekanie kogoś na siłę, wbrew jego woli, to nie jest przemoc fizyczna w kraju dobrej zmiany pod rządami prawa i sprawiedliwości, oczywiście w zależności kto jest uderzany, kopany itd.

Jeżeli jesteś przeciwnikiem rządów dobrej zmiany, to możesz nie tylko zostać pobity, możesz zostać splugawiony, obrzucony wyzwiskami, nawet przy biernej postawie służb, które mają Cię bronić, np. Policji. Jeżeli widzisz, że w tym kraju propagowana jest symbolika faszystowska, są wygłaszane hasła ksenofobiczne, rasistowskie, jest łamane prawo, jeżeli widzisz, że służby mundurowe nie tylko że nie reagują na łamanie prawa, ale nawet ochraniają faszystów, rasistów, to nie  pamiętaj, że sprzeciw wobec takich zachowań może się dla Ciebie źle skończyć. Bo jeżeli staniesz naprzeciw marszu między innymi faszystów, rasistów, tak jak kilkanaście dzielnych kobiet, które w zeszłym roku próbowały zablokować tzw. marsz niepodległości w Warszawie, to musisz się spodziewać, że w kraju dobrej zmiany prawo broni faszystów, rasistów. Tak zrobiła nowa prokuratura, która po 10 miesiącach śledztwa umorzyła postępowanie w sprawie pobicia, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważanie 13 kobiet, które próbowały blokować marsz „niepodległości”, argumentując, że kopnięcia, popychanie i zniewagi „oceniane obiektywnie wskazują na to, że nie były one objęte umyślnością. Zamiarem atakujących nie było pobicie pokrzywdzonych, lecz okazanie niezadowolenia, że znalazły się one na trasie ich przemarszu". Prokuratura napisała również, że „umiejscowienie obrażeń wskazuje, że przemoc, ze strony napastników nakierowana była na mniej newralgiczne części ciała, więc nie można mówić, aby zamiarem atakujących było narażenie poszkodowanych na niebezpieczeństwo.” W uzasadnieniu można przeczytać również, że „o pobiciu nie można mówić w kontekście usuwania pokrzywdzonych z trasy przemarszu. Analiza zabezpieczonych nagrań nie wskazuje, by (...) zastosowana była wobec (wynoszonych) przemoc fizyczna”. Dodatkowo – zdaniem prokuratury – przestępstwa będące przedmiotem oceny nie naruszają interesu ogółu.

Podsumowanie:

W kraju dobrej zmiany, można kopać, bić, splugawić przeciwnika dobrej zmiany. Policja nie jest od ochrony wszystkich obywateli, tylko zwolenników dobrej zmiany.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.