^Powrót na górę

Antyblog czyli osobiste wpisy

Po manifestacji z 8 grudnia 2017 r.

Jest 8 grudnia 2017 roku. Śpieszę się przed Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej na manifestację w obronie sądów przed zakusami parszywej zmiany. Mijam Rynek w Bielsku. Pomimo zimna jest sporo ludzi. Wchodzę na plac przed sądem, manifestujących jest garstka. W szczytowym momencie manifestacji jest nas może ponad stu. To niewielka część ludzi, którzy byli tutaj w lipcu, gdy pis pierwszy raz sięgał po sądy. Ale istotne jest to, że jest nas chociaż tylu. Bo przecież mógłby nikt nie przyjść. Bo przecież są sprawy większej wagi niż Wolność, Demokracja, Praworządność, Równość, Niezależność. Bo są istotniejsze kwestie niż Konstytucja. Bo zbliżają się święta, bo trzeba zrobić zakupy, bo jest spotkanie opłatkowe, bo dzieci trzeba zaprowadzić do kościoła, bo jest wyprzedaż, bo się nie chce, bo mnie to nie obchodzi, bo mam wszystko w dupie, bo dobrze, że tak się dzieje, bo w końcu wezmą się za tę kastę, bo prawdę mówią w mediach reżimowych, bo ważniejsze jest zamieszczenie posta na facebuku jak to dziecko kupę zrobiło, bo nikt Ci nie dał więcej niż oni, bo się boję, bo to i tamto…

Tak, są sprawy ważniejsze niż Wolność, Demokracja, Konstytucja czy przestrzegania prawa.

A gdy pewnego dnia ci sami, którzy depczą teraz prawo, Konstytucję uderzą w Ciebie to nie miej do nikogo pretensji, że jesteś sam, tylko Ty i oni, że miażdżą Cię butem, poniewierają, opluwają i niszczą. Sam będziesz temu winien. Twoja ignorancja zniszczy Cię.

 

Czasem Tak Bardzo Się Boję
Że Wasza Ignorancja
Zniszczy Wszystko Co Dobre I Ludzkie
Czasem Się Cieszę
Że Nie Dostrzegacie Robaka
Który Zniszczy Was
I Wasz System Od Środka

Włochaty „Ignorancja”

Smutne porównanie

Trzydzieści sześć lat temu WRON wprowadziła na terenie Polski Ludowej Stan Wojenny. Na ulice zostało wyprowadzone Wojsko Ludowe przeciwko suwerenowi. Zostały internowane tysiące ludzi włącznie z Lechem Wałęsą. Ograniczono swobody obywatelskie, wprowadzono godzinę policyjną. Represje władzy dotknęły tysiące rodzin. Zginęło wielu ludzi. Mass media podporządkowano władzy. O dziwo sądy funkcjonowały, adwokaci bronili ludzi przed systemem totalitarnym.

Jest rok 2017. Nie ma już Polski Ludowej ale jest IV rzesza. Naprzeciw suwerenowi broniącemu konstytucji władza wypuszcza swoje służby, Policję. Przeciwnicy władzy, nastawieni pokojowo są legitymowani, a później pod byle pretekstem karani grzywną lub sprawa ląduje na wokandzie. Siły porządkowe są wysyłane przeciwko suwerenowi. Zostają w podstępny sposób ograniczane swobody obywatelskie. Nawet za komuny sądy nie były podporządkowane całkowicie władzy, adwokaci mogli bronić obywateli. W IV rzeszy prokurator będzie mógł wszystko, a przez swego przełożonego nawet dyscyplinować sędziego, adwokata. Każdy z nas może stanąć przed opresyjnym systemem, bezbronny – bo zdyscyplinowany adwokat nie będzie faktycznie bronił, - bo zdyscyplinowany sędzia wyda wyrok zgodnie z wytycznymi władzy, bezradny wobec machiny propagandy którą dysponuje władza. A dysponuje mediami narodowymi i akolitami z prawicowych mediów, którzy w zamian za duże dotacje finansowe przyklaskują władzy.

 Ta władza miała być inna (podobno lepsza) od poprzedniej. I to się zgadza. Jest inna. Jest nawet lepsza, ale tylko dla swoich, dla pewnej kliki, nowej kasty. Kasty najlepszego sortu, kasty prawdziwych patriotów, prawdziwych polaków. Ta władza to nic innego tylko jeden chory człowiek, z wykoślawionym ego, z kompleksami, który otoczył się kliką bezwolnych ludzi, których najprościej opisać: bierny, mierny, ale wierny. Bo cóż może uczynić beztalencie, nieudacznik? Tylko służyć. Ale nie Polsce, ale własnej klice. I służą.

I tak po trzydziestu sześciu latach historia zatoczyła koło. Tak jak wtedy, jest człowiek ogarnięty chorą wizją świata. Niszczy wszystko co może. Zaraża swoją chorobą innych. Polska cofać się będzie w rozwoju. Zaprzepaszczone będzie ostatnie 25 lat, tak jak zryw z sierpnia 1980 roku.

Zastanawiam się i zadaję sobie pytanie czy obecna władza jest zdolna do oddania władzy bezkrwawo jak w 1989 roku, czy o prawdziwą wolność będziemy musieli zawalczyć. Zastanawiam się czy znajdzie się ktoś pokroju Lecha Wałęsy i poprowadzi nas do wolności. Boję się, że obie odpowiedzi mogą być niepocieszające. Ale to nie zmienia stanu rzeczy, zrobić trzeba wszystko, pokojowo, aby w przyszłości nie mieć wyrzutów sumienia, że w odpowiednim czasie milczało się lub bało. Bo im o to właśnie chodzi. Abyśmy się bali i milczeli. Ale to nie przejdzie.

13 grudnia 2017 r.

13 grudnia 2017 roku.

Manifestacja KOD-u w Bielsku-Białej na Placu Chrobrego o 19:00

Rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego.

Czym różni się dyktator z 1981 roku od tego z 2017 roku?

13 grudnia 1981 roku gdy większość opozycjonistów wraz z Lechem Wałęsą była internowana lub się ukrywała, jeden gościu spał do późna we własnym łóżku a następnie może bawił się z kotem. Wielki bohater własnej sypialni, tak utajony działacza antykomunistycznego podziemia, że nikt o nim prawie nic nie wiedział.

Dalsze mordowanie demokracji

Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska.

Manifestacja 8 grudnia 2017 roku o godz. 19 w Bielsku-Białej przed Sądem Okręgowym.

Przychodzi taki czas, że trzeba wybrać, czy chcesz być niewolnikiem pod butem pisu czy jednak wolnym człowiekiem, w wolnym kraju. Dzisiaj możesz to pokazać, przychodząc pod Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej. Wybierz wolność, pokaż sprzeciw kłamcom, hipokrytom, łamiącym konstytucję. I powiedz im STOP. Ja to zrobię na pewno.


Myślałem (tak w cichości ducha), że są jakieś granice, których nawet pis nie przekroczy. To było naiwne myślenie. W ostatnich dniach łamanie konstytucji trwa w najlepsze. pis walczy z elitą, kliką, ze złogami komunizmu przy pomocy towarzysza posła pisu piotrowicza, prokuratora z czasów komuny. To jest wielki chichot historii. Komuch, aparatczyk PRL, narzędzie represyjnego systemu uczy demokracji dawnych opozycjonistów. Bezczelność, kłamstwo, hipokryzja, obłuda i nie boję się tego napisać skurwysyństwo, to charakteryzuje dobrą zmianę, rządy IV rzeszy.

Zastanawiałem sie dlaczego politbiuro pisu na premiera nie desygnuje towarzysza posła kaczyńskiego. I już wiem. Dla niego premier to za mało. I nie zdziwię się, gdy pewnego dnia się obudzę i będzie już królem. Kiedyś podejmowali już i nie wiem czy im się udała próba intronizowania Jezuska na króla Polski, a jeżeli tak, to dwóch królów też się zmieści na tronie, zresztą kto to jest Jezusek przy towarzyszu, pośle kaczyńskim.

I na koniec jedno zdanie, wypowiedziane zresztą przez członka egzekutywy pisu opisujące częściowo twór jakim jest pis, wypowiedziane w kontekście wymiany premiera, gdy nie wiadomo było jeszcze kto zmieni panią brożkę: Nawet jeśli prezes wskaże krowę, nasza partia to zatwierdzi.

Inni publicyści zwrócili uwagę na pewną i nie wiadomo czy śmieszną czy straszną sprawę. Kilka dni temu dobra zmiana odrzuciła wotum nieufności dla pani brożki. Od dawna tuby propagandowe, w tym telewizja reżimowa informują, że obecny rząd i pani premier są super. A jeżeli pani premier jest super to dlaczego będzie zmiana? Nielogiczne? Zgadza się, że to nielogiczne. Ale nie dla pisu i ich elektoratu. Ich ciemny lud to kupi.

Wolne sądy, wolny Naród

W dniu dzisiejszym o godzinie 20 przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej odbędzie się manifestacja w obronie wolnych sądów.
Pomimo tego, że ostatnimi czasy kilkukrotnie zalazły mi osobiście za skórę sądy rejonowe, to i tak będę manifestował w ich obronie.

Bo to nie tylko chodzi o wolne, niezawisłe sądy, ale również o naszą wolność, którą chcą nam odebrać.

20170723manifestacjaebielsku02

Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska.

Licznik odwiedzin

sigplus

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.