^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy

2018-05-28 Referendum w Irlandii

W referendum, do któego doprowadzono, większość wypowiedziała się za zmianami w prawie antyaborcyjnym. Przełom w myśleniu społeczeństwa irlandii jest wieli, który najlepiej przedstawiają następująco słowa:

Uznaliśmy, że nawet jeśli sami

nie jesteśmy zwolennikami aborcji,

absolutnie nie mamy prawa

narzucać swoich przekonań innym.

Ciekawe ile jeszcze wody musi uplynąć aby tak samo zaczęto myśleć nad Wisłą. Śmiem przypuszczać, że ciemnogród będzie trzymał się kurczowo swoich przekonań. A suwerana dobra zmiana nie dopuści do głosu.

2018-05-12 Systen trwa, cisza i brak perspektyw

Trochę się czuję jak po stanie wojennym. System trwał, była cisza, brak perspektyw. Teraz system też trwa. Jest cisza, bo niemrawe odgłosy sprzeciwu są niesłyszalne, doskonale tłumione przez media reżimowe. Brak perspektyw, że znajdzie się ktoś kto oddolnie pokieruje przeciwnikami reżimu, kto pobudzi nas do czynu, kto ruszy kamieniem, który wywoła lawinę obalającą reżim pis-u.

Odchodząc trochę od tematu to według ostatnich notowań na pierwszym miejscu jest następująca interpretacja skrótu pis: Pieniądze i Stołki.

Obalenie reżimu widzi mi się tak, że w wolnych, demokratycznych wyborach zjednoczona opozycja uzyskuje przewagę, bierze większość w parlamencie, dalej zjednoczona osądza pis, osądza i zgodnie z rzeczywistym prawem skazuje wszystkich winnych z pisu, ładuje ich do więzienia za łamanie prawa, za niszczenie demokracji, za niszczenie państwa prawa, za demolowanie narodu, za populizm, za kłamstwa, za sprzeniewierzanie państwowych środków itd. Ale jestem realistą. Nie widzę nikogo, kto byłby do tego zdolny. Grzesiu? Katarzyna? Ryszard? Oni są niezdolni do niczego konstruktywnego. Ich działania, wydaje mi się, że wspaniale obrazuje refren piosenki Dezertera pt. "Koalicja":

Rząd i opozycja, to najlepsza koalicja
Nierozłączna i niepokonana
Rząd i opozycja, to najlepsza koalicja
Zawsze stabilna, niezachwiana

Po tej opozycji nic wielkiego nie można się spodziewać i stąd wynika mój defetyzm, brak perspektyw. I tak będę musiał płynąć wraz z innymi, w nurcie katolicko-narodowo-patriotycznym aż wrak jakim będzie Polska osiądzie na mieliźnie spowodowanej światową recesją. Dopiero wtedy co poniektórym otworzą się oczy, gdy trzeba będzie iść na własnych nogach, gdy za 500+ nie zamówisz taksówki, bo wezmą ci 1000+.

Długi majowy weekend

Dłuuugi weekend za mną. Piękny, bo słoneczny. Dawno, dawno takiego nie było. Wykorzystałem go prawie na 100%. Dwa dni w jaskini, jeden dzień na festiwalu, dwa dni w Bieszczadach.
Końcówkę tego długiego wywczasu spędziłem w Bieszczadach. Na początki w Lesku, gdzie odbywał sie dwudniowy festiwal Zew się budzi, o którym w osobnym artykule może coś napiszę. Dwie noce spędziłem na polu namiotowym, darmowym, bez luksusów, ale z pięknie przepływającym obok Sanem.

20180507san

Uczestnicy festiwalu, w dużej ilości przebywali na polu namiotowym gdy nie było koncertów, nie piszę, że spali, bo to było bardzo utrudnione. I jak to szczególnie młodzi ludzie używali języka, który cały czas ewoluuje. Za moich młodzieńczych lat na coś mówiło się inaczej niż teraz. Sam nie byłem świadkiem wszystkich głośno padających słów, ale jedno zdanie zapadło w mej pamięci, po przekazie ustnym od świadków zdarzenia. Młoda dziewczyna, przysiadła się do kolegi, wyjęła swojego nieodłącznego smartfona i do przechodzącego gościa rzekła: jebnij nam zdjęcie. No i cały wyjazd naszej trójki odbywał się pod znakiem jebnij nam to lub tamto. Jak to pięknie brzmi, zamiast staroświeckiego zrób nam zdjęcie.

2018-04-06 Biantyjski przepych pisu

W 2015 roku populiści ze swym I sekretarzem jarosławem szli do wyborów pod różnymi hasłami. Na pewno jednym z nich było aby oderwać łże-elity – świnie od koryta, od koryta władzy i pieniędzy. I jeszcze mieli być lepsi, bardziej uczciwi i sprawiedliwi. A wyszło jak wyszło. Oderwali poprzednie świnie od koryta, by dopchały się inne, lepsze świnie z logo pis na burcie. Nikt w najnowszej historii Polski w tak krótkim czasie nie wymienił prawie wszędzie ludzi na swoich. NIKT, żadna wcześniejsza władza. Łże-elity, zostały zastąpione elitami pisu. Tylko co to za elity? Misiewicze, czyli ludzie bez wykształcenia, bez kompetencji, bez wiedzy. Kandydat musiał spełniać jeden podstawowy warunek: mierne, bierny, ale wierny. Wierny towarzyszowi sekretarzowi jarosławowi  i partii. Taka odnowa moralna państwa. Nowe pis-elity dorwały się do koryta i szeroką strugą płyną do nich nasze pieniądze.

Za rządów Tuska na premie dla ministrów wydano 38 tysięcy złotych, przez pięć lat. Za czasów pis-elit dla rządu w ciągu półtorej roku wydano ponad 1,5 miliona złotych. Jest zmiana na lepsze, dobra zmiana dobrze płaci swoim. I pojawił sie problem, w słupkach jedynej słusznej partii spada. Notowania lecą na łeb, na szyję. Ale jak to, myślą pis-elity? Przecież daliśmy Wam 500+, daliśmy to i tamto, podnosimy się z kolan, ojczyzna jest wolna, sponiewieraliśmy łże-elity,  wolność, demokrację, sądy i coś sobie skubnąć nie możemy?

Wódź, pierwszy sekretarz jarosław rzekł wczoraj, że ministrowie oddadzą bizantyjskie premie, nawet po 80 tysięcy złotych na Caritas. I myśli, że ja mu w to uwierzę? Kolejny szwindel. Jak to udowodnią? I dlaczego znowu nasze pieniądze dostaną czarni? Niech zwrócą te pieniądze do budżetu państwa. Nie można? Ale w jedną noc mogą klepnąć ustawę, która to umożliwi. A co z podatkiem i składkami do ZUS-u? To są kolejne setki tysięcy złotych. Niech je zapłacą ze swojej kieszeni. Padły tylko hasła, a ciemny lud to kupi, a pieniądze zostaną w kieszeniach ministrów dobrej zmiany.

Pierwszemu sekretarzowi, to jednak było mało. Postanowił, że za niedługo zostaną obniżone uposażenia posłów i senatorów, samorządowców. Dobrze się to mówi, komuś, kto nigdy nie pracował, ma na utrzymaniu kota, nie ma żadnych wydatków, bo wszak żyje na koszt podatnika, sorry, na koszt partii, która jest utrzymywana z subwencji, czyli z naszych pieniędzy. Warto przypomnieć, że co miesiąc ochrona pierwszego sekretarza kosztuje 136 tysięcy złotych.

I takie ostatnie pytanie. Czy pani senator Anders zwróci 611 tysięcy złotych, które wydano z naszych pieniędzy na 75 lotów do USA klasą biznes?

Licznik odwiedzin

sigplus

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.