^Powrót na górę

Antyblog czyli osobiste wpisy

2018-04-05 O fanatykach religijnych

Gdy terroryści katoliccy - miejscowi talibowie rozpętali niedawno kolejną dyskusję na temat zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, po pierwsze zapoznałem się co właściwie chcą zrobić. Otóż chcą aby przyszłe dzieci, które wiadomo, że umrą zaraz po urodzeniu, umrą w wielkich cierpieniach, aby się jednak rodziły. Bo tak chce religia, i ich bóg. Dla tych fanatyków nie liczy się ból dziecka, ból rodziców, trauma, nieszczęście.

Po drugie pomyślałem, a myśli były nacechowane słowami niecenzuralnymi, że trzeba odwlec napisanie tego artykułu, gdy poziom wkurzenia mi opadnie. Niestety nie opadł. Nie opadł szczególnie po przeczytaniu otwartego listu do przedstawicielki zwolenników zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej Kai Gądek, napisanego przez matkę 17-letniej upośledzonej córki. List ten bardzo korelował z moimi myślami. Bardzo rzadko zasiadam przed telewizorem, ale nawet ja widziałem programy przedstawiające życie osób z dziećmi niepełnosprawnymi. Z jakimi problemami się borykają. Jak ich jest wielu. I znikąd pomocy.

Bo gdyby ją otrzymywali, to nie byłoby sensacyjnych programów telewizyjnych. I rodzą się pytania, gdzie jesteście obrońcy życia poczętego, gdzie jest jeden czy drugi ksiądz, proboszcz, biskup – ci wszyscy co tak się chełpią katolicyzmem, wiara, chrześcijaństwem, miłosierdziem.

Gdzie jesteście?

Czemu się nie chwalicie, jacy to jesteście wspaniali?  

Może nie macie czasu się chwalić, bo zajęci jesteście pomaganiem bliźnim, potrzebującym?

Nic bardziej mylącego. Opływacie w dostatku i sadle. Wasza wiara kończy się wyłącznie na gadaniu i poniżaniu innych. To jest wasza wiara, władza i pieniądze i może co któraś plebania młody chłopczyk na kolanach. A wielka obrończyni życia poczętego jak na razie nie raczyła odpisać na list matki. Bo jest zajęta pracą w zakładach mechanicznych, gdzie usadził ją pis, oczywiście po znajomości a nie na podstawie kwalifikacji. Ale to tylko potwierdza regułę, im żarliwszy katolik, tym dalej jest od wiary. A ludzie, których dopadło nieszczęście w znoju, samotnie się z nim borykają. Tak wygląda wielka, wyłącznie biała, Polska katolicka. 

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.