^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

2021-01-28 Strajk Kobiet - kolejny dzień

Nie raz usłyszałem, że jestem inny niż większość. Sam nawet tak myślę. W przeciwieństwie do Was, w przeciwieństwie do większości wolę pójść na protest niż pisać o nim, na moją stronę, choćby teraz w formie sprawozdania. Gdy słyszę o tych waszych lajkach, polubieniach, serduszkach to nie wiem czy płakać czy śmiać się. „Walczycie” na facebukach, instagramach i cholera wie na czym, klikacie, i co? Gówno.  Karakan ma w dupie to wasze klikanie. Wyłączy wam Internet i będziecie jeszcze w większej dupie. Staniecie w kolejce do psychologów, bo bez dostępu do sieci nie potraficie funkcjonować. Nie zaprotestujecie. Nie ma was na ulicy. Tam gdzie powinniście być, aby zawalczyć o wolność, o godność, o przyzwoitość, o waszą przyszłość.

Strajk Kobiet to nie tylko aborcja, to coś więcej, ale najwidoczniej tego nie ogarniacie. Siedźcie dalej na dupach przed smartfonikami, laptopami, komputerami i klikajcie. A pewnego dnia obudzicie się z ręką w nocniku, bo Zjednoczona Przestępczość wraz z konfratrami w sutannach i fanatycznymi akolitami ułoży wam życie. Przerżniecie własne życie, a ten w sutannie może przerżnie wasze dziecię. Niewolnicy ciemnogrodu, tak będziecie mogli siebie nazwać. Ale wam to chyba nie będzie przeszkadzać. Wszak gen niewolnika macie silny. No może bardziej każą wam pochylić głowy, ale to nic powiecie, ważne że jest fejs, gril, fajna zabawa.

20210128bielsko3

Źródło: wyborcza.pl

Dzisiaj też się stawiłem przed Ratuszem w Bielsku-Białej. To nic, że zimno. Nie zawsze w życiu jest słonecznie i ciepło. Nie byłem sam. To cieszy. Było nas ponad sto osób, którym chciało opuścić się ciepłe mieszkanie i wyjść aby zaprotestować, krzyknąć WYPIERDALAĆ, JEBAĆ pis. Co, śmieszy to ciebie? Co, nic nie wskóramy? Może, nie wiem, ale wierzę, że każdy reżim upada, i ten upadnie i wiem, że nie można być obojętny i zrobię wszystko aby moja córka, wnuczęta żyły w wolnym kraju. Gdzie będzie szanowany każdy człowiek, gdzie fanatycy religijni nie będą narzucać swojej chorej wiary innym, gdzie prawa człowieka będą respektowane etc.

Nasz protest rozpoczęła piosenka „Wściekły szpaler” zespołu El Banda, z najnowszej płyty Wiatr sieje nas (płyta, jak wcześniejsze dwie oraz singiel są na mej półce).

i w noc i w dzień i w noc i w dzień wszystkie szczerzą kły
i w noc i w dzień i w noc i w dzień wszystkie idą jak zły cień za cieniem
wszystkie szczerzą kły i krok za krokiem krok za krokiem i w noc i w dzień i w noc i w dzień
wszystkie szczerzą kły i w noc i w dzień i w noc i w dzień wszystkie idą jak zły cień za cieniem
wszystkie szczerzą kły i krok za krokiem krok za krokiem rżną obcasem w bruk ulicy nie spalicie nas,
wszystkich nas nie spalicie
podaj rękę, podaj dalej jedna obok drugiej wściekły szpaler
podaj rękę podaj dalej jedna obok drugiej wściekły szpaler
jeszcze za cicho mówimy
jeszcze za cicho krzyczymy
jeszcze za mało umarło nas,
by każdy z was pojął godność
jeszcze za mało mówimy
jeszcze za cicho krzyczymy
jeszcze za mało umarło nas,
by każdy z was pojął godność
rżną obcasem w bruk ulicy
Nie spalicie nas, wszystkich nas nie spalicie
podaj rękę, podaj dalej jedna obok drugiej wściekły szpaler
podaj rękę podaj dalej jedna obok drugiej wściekły szpaler
jeszcze za cicho mówimy
jeszcze za cicho krzyczymy
jeszcze za mało umarło nas,
by każdy z was pojął godność
jeszcze za mało mówimy
jeszcze za cicho krzyczymy
jeszcze za mało umarło nas,
by każdy z was pojął godność

 

 20210128bielsko4

 

Moja dusza punkowa bardzo się ucieszyła. Punk jest po właściwej stronie. A jeżeli jestem już przy muzyce, to był jeszcze Kult z piosenką „Wolność” oraz jedna kapela, której nie znam, ale odrobię zaległości.

20210128bielsko2

Źródło: wyborcza.pl

Był wolny mikrofon. Padło wiele mądrych słów. Szkoda, że efekt jest mizerny. Że te słowa nie padają na podatny grunt, że społeczeństwo w swej większości jest jakie jest. Ale nie można się załamywać. Będziemy trwać. Na pohybel klerowi, faszystom, Zjednoczonej Przestępczości, fanatykom religijnym. Godzina szybko minęła. Ale jest pozytywna wiadomość. Jutro, o tej samej porze, w tym samym miejscu znowu się spotykamy.

Jak zwykle bym o tym zapomniał, a jednak nie. Należą się wielkie podziękowania prowadzącym, za determinację, za odwagę, za charyzmę, za zaangażowanie, za  konsekwencję, za wszystko. Bez Was nie byłoby nas.

 

20210128bielsko1

Źródło:  wyborcza.pl

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.