^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

2021-07-12 Dobra zmiana i długi+

Dobra zmiana trwa już szósty rok.

Czy ktoś pamięta Panią Broszkę, towarzyszkę szydło, gdy wymachiwała w 2015 roku teczką, w której miały być projekty ustaw? Czy pamięta ktoś gdy ona i cała reszta zjednoczonej prawicy mówiła, że na wszystko znajdą się pieniądze? Na 500+, na dodatkowe 13, 14 emerytury, na mieszkanie+ i inne wspaniałe projekty?

Polska miała wstać z kolan. Miała być krainą miodem i mlekiem płynącym.  A jak jest?

Jest świetnie, rewelacyjnie, jakby słuchać reżimowych mediów. Co innego mówią pozostałe media. Ale dla wyborcy zjednoczonej prawicy liczy się jedynie tępa propaganda reżimowych, przepraszam, narodowych mediów.

I może podam trochę podatkowych danych.

Oficjalny dług (a w zeszłym tygodniu NIK na konferencji rasowej przedstawił informację, że towarzysz premier szachruje w excelu, prowadzi kreatywną księgowość, która w innych krajach skończyła się źle) wynosi 1,5 biliona złotych. 1,5 BILIONA złotych. Od 2015 roku, kiedy zjednoczona prawica przejęła władzę, dług publiczny wzrósł o pół biliona z 1 biliona do 1,5 biliona złotych. Niby nic?

To proszę spojrzeć na to z innej perspektywy, historycznej. Od 1989 roku do 2015 roku zadłużenie III RP to w sumie 1 bilion złotych. Czyli przez 26 lat zadłużenie wzrosło do tak poważnej kwoty. Od 2015 do 2021 roku, czyli w 6 lat za tzw. IV rzeszy, dług wzrósł o dodatkowe 50%.

Jeżeli to zestawienie nie przemawia to może to trafi do wyobraźni.

W 2015 roku, przed przejęciem władzy przez zjednoczoną prawicę na każdego mieszkańca III RP przypadało 26 tysiące złotych długu publicznego (przy 38 milionach mieszkańców).
Po 6 latach zjednoczonej prawicy na każdego mieszkańca przypada prawie 40 tysięcy złotych, czyli o 14 tysięcy więcej. To jest ta wspaniała Dobra Zmiana, więcej długów, długów, długów, które kiedyś trzeba będzie spłacić. Tak, trzeba je będzie spłacić. Teraz pieniądze płyną z tej znienawidzonej przez zjednoczoną prawicę Unii Europejskiej. Ale gdy przestaną płynąć, i zabraknie na te wszystkie wspaniałe plany+ co zrobisz wyborco zjednoczonej prawicy, będziesz udawać, że nic się nie stało, że nie wiedziałeś?

Za Twoją głupotę, za Twoją tępotę, za Twój prymitywizm, za Twoją dezynwolturę, za Twoją ignorancję podstawowych praw ekonomii i logiki, przyjdzie zapłacić w przyszłości wielki rachunek nie tylko Tobie lecz również  mnie , mojej córce, moim wnukom. I dlatego wyborco zjednoczonej prawicy, z trudem się powstrzymuję od życzenia Tobie i podobnie „myślącym” aby Was szlag trafił. Bo bez Was nie byłoby dobrej zmiany, zjednoczonej przestępczości a kaczyński i jego akolici znajdowałby się jedynie tam, gdzie jego miejsce, w rynsztoku historii, w niebycie.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.