^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

2021-08-27 Dramat na granicy

Z ciepłego fotela można oglądać dramat ludzki. Można zajadać się smakołykami, gdy inni głodują, marzną, mokną, potrzebują pomocy medycznej. Można być mniej więcej pewny swojej przyszłości, jutro do pracy, pojutrze wakacje, w następną sobotę imieniny cioci, a może grill i ochlaj. W tym samym czasie inni drżą o swoje życie, niepewni przyszłości.

Takie dramaty dzieją się w wielu miejscach na globie. W Afganistanie. Ale również niedaleko od nas, na granicy Polski z Białoruskiej. Cynizm dyktatora z Białorusi w jednym miejscu starł się z cynizmem rządu Dobrej Zmiany. I tak od kilkunastu dni kilkadziesiąt osób tkwi na granicy pozbawieni jakiejkolwiek opieki, pomocy. Cynik ze wschodu gra ich życiem. Cynicy z Dobrej Zmiany też grają. A oni marzną, mokną, niedożywieni bez podstawowych zasad higieny na przekór cynikom żyją, wegetują. Uciekinierzy, może i nawet ekonomiczni uciekinierzy. Nieważne. To są ludzie. Nieważny jest kolor skóry, wyznanie. Nieważne dla mnie, i dla wielu innych. Ale nie dla cyników z Dobrej Zmiany zbijających polityczny kapitał na nieszczęściu innych. Może nawet szczęśliwych, bo tą sytuacją, niedopuszczaniem uciekinierów do Polski, odbieraniem im praw o prośbę o azyl, udzieleniem jakiejkolwiek pomocy, mogą zatuszować kolejne swoje afery, oszustwa, kradzieże, łamanie prawa. Bo głodna tłuszcza jest szczęśliwa, rząd Dobrej Zmiany broni swych wyborców przed brudasami, ciapatymi, przed chorobami itd. cytując za prawicowym bełkotem. A tymczasem urzędnicy dobrej zmiany sami informują,  że w innych miejscach granicę przekraczają tysiące imigrantów i nic.

Rząd Dobrej Zmiany, taki chrześcijański, katolicki, w katolickim kraju odmawia pomocy potrzebującym. Jak to się ma do wartości które podobno wyznajecie? Gdzie to miłosierdzie chrześcijańskie o którym wciąż pieprzycie? Gdzie są ci w czarnych sutannach?

Może tak ironicznie: a czy przez zaniechanie działań przez rząd Dobrej Zmiany nie dochodzi do naruszenia wartości wiadomo jakich, i nie wypadałoby złożyć doniesienia do prokuratury?

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.