^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

Kilka denerwujących tematów


Burdel informatyczny jeszcze trwa

(wybrana w przetargu najtańsza oferta na obsługę Państwowej Komisji Wyborczej nie działa),
ale karty już zostały rozdane.

Są zwycięzcy i zwyciężeni w wyborach samorządowych 2014. Są ci co będą liczyć nowe dudki i ci co im ich zabraknie. Co ja piszę. Przecież oni tam nie startowali dla dudków tylko dlatego żeby coś zrobić dla mnie, dla Was. Tak podstawowej sprawy nie zauważyłem, o ja niegodny aby czas na mnie poświęcać przez wybrańców społeczeństwa. I tak też będzie. Teraz to ja im jestem o kant stołu potrzebny, no może przypomną sobie o mnie za cztery lata. Ale do tego to ja już się przyzwyczaiłem.

Bardziej się boję gdy pomazańcy społeczeństwa troszczą się o mnie i chcą coś dla mnie zrobić. I zawsze się zaczynam bać o siebie i ile mnie to będzie kosztować, bo przecież moje dobro nie zna ceny.

Szanowna Platforma niby Obywatelska podobno przegrała z wyznawcami teorii spiskowych, bredni smoleńskich czyli z partią przeproście i spadajcie w skrócie pis. Proszę o wybaczenie ale nie potrafię tej nazwy napisać dużymi literami, tak jak zasady językowe wymagają. Dlaczego? Bo ich nie trawię. Wracając do Platformy to się budzą z przeświadczenia, że władza została dana raz na zawsze. Niestety dla nich tak się nie dzieje, że można rządzić i nie wsłuchiwać się w to co dręczy społeczeństwo. A społeczeństwo, a dokładnie mnie dręczy nierówność, zwana przez niektórych solidarnością społeczną. Ja mam dymać w robocie do 67 roku życia, dostać 1000 zł emerytury a tymczasem kasta uprzywilejowanych na emeryturze trwa od 41 roku życia z emeryturą powyżej 3000 zł i pracuje na lewo. To jest jeden z wielu gryzących problemów, istotnych dla mnie i pewnie wielu innych ludzi. Teraz pewnie aby się górnikom przypodobać rząd dołoży do Kompanii Węglowych setki milionów aby górnicy mogli dostawać barbórki, trzynastki, czternastki pomimo, ż kopalnie są nierentowne. Cóż to jest te kilkaset milionów złotych teraz i pewnie za rok i kolejne lata. Przecież mi można przedłużyć czas pracy do 70 i pieniądze na górników się znajdą. Można wziąć resztę kasy z OFE. Możliwości jest wiele aby łupić tych co nie mają w pracy śrub kolejowych i nie pójdą nimi rzucać w Kancelarię Premiera.

A ile lat trwała zmiana wypłaty świadczeń chorobowym kolejnej kaście uprzywilejowanej, policji? Kilka. Teraz gdy za chorobowe dostają tylko 70% wynagrodzenia chorych jest o 30% mniej. Czemu trwało to tyle lat? I jakie z tego oszczędności mogły wyniknąć. Tematów jest wiele, ale aby coś zmienić to trzeba mieć jaja i wizję co się chce naprawdę zrobić dla tego kraju dobrego a nie tylko patrzeć na cholerne słupki rankingów i trząść się o swój stołek będący następstwem wyborów społeczeństwa. A niestety durne społeczeństwo ma krótką pamięć i myśli tylko maksymalnie o jutrzejszym dniu a nie o tym, że za 5, 10, 15 lat też będzie żyło. A jak będzie żyło, a tak jak sobie samo teraz wybierze. Ale jak ma wybrać, skoro jest ogłupiane przez media na potęgę. Dziś ważniejsze jest jaką żonę wybierze rolnik aniżeli za co będzie żył na emeryturze. Bo… (czytaj poniżej)


Najprościej jest nie myśleć
Nie potrzeba się wysilać
Teraz, kiedy telewizja
Co dzień życie nam umila
Wszystko jest gotowe
Podamy każdy schemat
Wystarczy siąść na dupie
I po prostu patrzeć w ekran

Kto jest przyjacielem?
Kto jest twoim wrogiem?
Telewizja ci odpowie
Teraz ona jest Bogiem

Najprościej jest nie myśleć
Oni zrobią to za ciebie
Tylko poddaj się tej fali
Gdy znajdziesz się w potrzebie
Wszystko jest gotowe
Podamy każdy schemat
Wystarczy siąść na dupie
I po prostu patrzeć w ekran


Dzisiaj znowu pokazali
W najdrobniejszych szczegółach
śmierć w ujęciu z czterech kamer
Kilku osób w mundurach
Mordowanie na ekranie
Nikogo nie oburza
Wszyscy się przyzwyczaili
Już nikogo to nie wzrusza
Pani modnie ubrana
Prosi smutnym głosem
żeby pomóc biednym dzieciom
żeby przejąć się ich losem
Zaraz potem w nocnym kinie
Pełne grozy losy świra
On podrzyna dziecku gardło
A policja go zabija


Codziennie dobrowolnie
Zostajesz niewolnikiem
Przestajesz kontrolować
Głowa staje się śmietnikiem
Mijają tak tygodnie
Spokojnie i bezmyślnie
Znikają wątpliwości
Bo najprościej jest nie myśleć

Dezerter "Najprościej jest nie myśleć"

Licznik odwiedzin

sigplus

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.