^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

Polski Top Wszechczasów


Pierwszego maja oddałem się przyjemności.

 

Przyjemności słuchania muzyki. Słuchałem Polskiego Topu Wszechczasów na Trójce. Czekałem z niepokojem na ogłoszenie końcowych wyników. Czy będzie jak przed rokiem gdy pierwsze miejsce zajęła „Wieża radości wieża samotności” Sztywnego Pal Azji. Niestety mój ulubiony utwór zajął i tak wysokie miejsce, bo szóste.

Cały dzień słuchałem dobrej muzyki. Nie było ani jednego dźwięku szmiry, dziadostwa, ogólnie słyszalnej tandety promowanej na potęgę.

Zaskoczyły mnie wyniki głosowania. Bo jak się spojrzy na tabelę od pierwszego do setnego utworu to nie ma tam ani jednej piosenki Kasi, Asi, Srasi czy jakiejś innej Brody, Kozy czy innego sztucznego tworu kretyńskich programów muzycznych w telewizjach. A gdy przeglądałem piosenki do wyboru w trakcie głosowania to przeraziła mnie ilość propozycji tych wspaniałych piosenkarek. Były takie, które w swoim dorobku miały po kilkanaście super przebojów do wyboru. I ani jeden nie został wybrany. Co to oznacza? Że tak naprawdę wierni słuchacze programu Trzeciego Polskiego Radia wolą słuchać porządnej muzyki, a nie totalnego bezguścia, tandety, chłamu. Niech to dziadostwo leci w super stacjach Bzdetce, Ermfce, w Radiu Bielsko, ale nie w Trójce.

Wyniki głosowani to swoisty tryumf muzyki nad tandetą. Cieszę się, że ja też miałem w tym mały udział, i że ludzi chcących słuchać muzyki która niesie jakieś przesłanie, zostaje w pamięci na lata a nie jest tylko przelotną chwilą sztucznie napompowaną jest wiele.

Licznik odwiedzin

sigplus

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.