^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

Kampania wyborcza


Jest jesień 2015 roku.

Wychodzę z domu i z plakatu zawieszonego na płocie uśmiecha się do mniej ryj pisowca. Rzygać się chce. Bo gdy pomyślę, co ten człowiek robił przez ostatnie lata, gdy pomyślę, że może będzie mógł więcej przez kolejne cztery lata to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Bo niestety tak się składa, że ci wielcy teoretycy (piszę teoretycy, bo w rzeczywistości czyli w praktyce są jak wszyscy inni, hipokrytami) prawa i sprawiedliwości mają wielką szansę na wygraną. Wmówili tej uboższej intelektualnie warstwie społeczeństwa, że Polska jest w ruinie. A ta warstwa społeczna wierzy w te brednie. Zresztą większość polaków tak ma, że lubi wierzyć w zły los, w teorię spiskową dziejów, że tylko nam jest tak źle, że gorzej już być nie może.

Nie wiem jakim to trzeba być cymbałem brzmiącym, aby uważać, że Polska jest w ruinie. Może nie jest super, pewnie nie wszyscy mają rewelacyjnie, ale przecież nie jest tragicznie. Kilkakrotnie w tym roku wyjeżdżałem za granicę kraju. I gdy wracałem, to nie czułem się szczególnie gorzej, że wjeżdżam do kraju nad Wisłą. Nowe drogi, bardzo dużo samochodów osobowych. Nowe budynki użyteczności społecznej, baseny, zakłady pracy. Pytam się gdzie ta ruina?

 

Pewne rzeczy trzeba na pewno zmienić aby Polska nie była w przyszłości w ruinie. System emerytalny, aby był w pełni sprawiedliwy, zlikwidować przywileje dla górników, rolników, nauczycieli, pracowników tzw. mundurówki. Zlikwidować lub zrestrukturyzować nierentowne firmy, odebrać przywileje i zlikwidować patologie związków zawodowych. Wiele jest rzeczy do zrobienia, ale nie wierzę, że zrobi to przyszły rząd spod znaku prawa i sprawiedliwości.

 

A co mogą zrobić to już widać lub słychać. Będą mówić kto ma prowadzić programy w telewizji publicznej, jaki aktor ma wylecieć na emeryturę. To jest na razie preludium tego co nas czeka gdy pis dojdzie do władzy, gdy będzie mógł wziąć odwet za 8 lat nieuczciwych wyborów. Bo uczciwe wybory są tylko wtedy gdy pis wygrywa.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.