^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

Jest kolejny Układ


Był układ chroniący SKOK-i.

Teraz jest kolejny układ. Układ chroniący patologię, układ zezwalający na łamanie prawa w myśl, że cel uświęca środki. W pierwszej wersji IV rzeszy osobę nie poddającą się korupcji upijano i gdy była w stanie upojenia podkładano jej łapówkę. Później służby specjalne aresztowały upojoną alkoholem osobę i zamykały ją w areszcie.

Wczoraj panujący nam pan prezydent ułaskawił „niewinną” osobę (skazaną nieprawomocnym wyrokiem w pierwszej instancji), która była odpowiedzialna za niezgodne działania służb specjalnych, które tak naprawdę powinny działać tak aby obywatel czuł się bezpieczny. Ich działania były zaprzeczeniem ich statutu, celu w jakim zostały powołane. Obecnie wszystko wskazuje, że jest zezwolenie na łamanie prawa w myśl zasady, że cel uświęca środki. Pionki mogą czuć się w miarę bezpiecznie ale każdy inny, kto podpadnie prezesowi pisu nie powinien spać spokojnie. Służby specjalne pod przywództwem swego szefa będą mogły zrobić wszystko, włącznie z łamaniem prawa.

Czyżby wracały czasy gdy funkcjonowało następujące powiedzenie: dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie? Obawiam się że tak.

 

Milczałem długo od felernej niedzieli, 26 listopada 2015 roku gdy wiadomym było, że do władzy wróci pis. Wiedziałem, że wraca IV rzesza. Że wraca ten najgorszy koszmar. Ale milczałem. Mój wujaszek, pisowiec, zarzucał mi, że jestem nastawiony negatywnie. Ale wszystko wskazuje, że miałem rację.

Na przykład w tym tygodniu w sejmie tworzono jakieś tam komisje. Powołano komisję ds. służb specjalnych. Niepisanym zasadą było rotacyjne przewodniczenie komisji przez przedstawicieli poszczególnych partii. Partia władzy zrezygnowała z tej zasady, twierdząc, że tak będzie lepiej. Swoim zachowaniem zaprzecza słowom obecnej pani premier i jednej bardzo inteligentnej posłanki pisu z 2009 roku, gdy te panie mówiły, że dzierżenie władzy a właściwie przewodniczenie komisji ds. służb specjalnych przez jedną partię jest zaprzeczeniem demokracji, jest z gruntu złe. Tm razem partii władzy to nie przeszkadza.

Kolejną niepisaną zasadą było aby każdy klub parlamentarny miał swojego reprezentanta w prezydium sejmu. Partia władzy odebrała to prawo PSL. I tak PSL nie ma swojego wicemarszałka.

Pan prezydent nie przyjmuje ślubowania sędziów do Trybunału Konstytucyjnego twierdząc, że poprzedni sejm nie miał prawa ich wybrać.

Powyższe słowa to są fakty. Fakty potwierdzające, że tworzy się układ, który za nic ma demokrację. Za fasadą ładnych słów kryje się zemsta za przegrywane wybory, chęć bezgranicznej władzy, chęć upodlenia myślących inaczej niż wódz.

Niestety przyjdzie mi żyć przez cztery lata w kraju w którym nie będę się czuł wolny. W kraju, którym zasady demokracji będą łamane a będzie to maskowane niby walką z systemem. W kraju zniewolonym przez jednowładztwo. Będzie się działo, ale nie będzie nic do śmiechu.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.