^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

Manifestacja KOD-u


Sobota 19 grudnia 2015 roku zapowiadała się słonecznie. To bardzo dobrze.

W tych mrocznych czasach trochę słońca się przyda się .

Zrezygnowałem z wyjazdu do jaskini, poskromiłem swoje hedonistyczne ja (ha, ha, ha). Wybrałem wspólnotę i poszedłem na manifestację organizowaną przez Komitet Obrony Demokracji w Bielsku-Białej. Kilkanaście minut przed godziną 12, o której miała się rozpocząć manifestacja w wyznaczonym miejscu są już tłumy. Plac był cały zajęty przez ludzi, którym działania rządzących się nie podobają, którzy swoją postawą wyrażają nie tylko zaniepokojenie odbieraną nam wolnością, ale również wyrażają swoją dezaprobatę dla działań większości parlamentarnej oraz prezydenta. Były przemowy, został odśpiewany hymn Rzeczpospolitej i Unii Europejskiej. Odczytana została preambuła konstytucji, która jeszcze niby jest aktualna.

Ważnym jest fakt, że manifestacja miała po pierwsze bardzo pokojowy przebieg, nikt nie palił opon, nie rzucał petardami, nie blokował ulic. Nikt nie odpowiadał na zaczepki "prawdziwych polaków", tych łysych, we flajersach i w glanach z białymi sznurówkami. Dla niewtajemniczonych przed chwilą przytoczyłem opis skina, neofaszysty, dzisiaj bojówek pisu, tak jak kiedyś w czasach komuny bojówek SB. Po drugie, podczas manifestacji nie było żadnej agitacji partyjnej. Nie padały okrzyki: oddaj księżyc - zabierz dudę, kto nie skacze ten z kaczorem (trochę mi tego brakowało, ale przesłanie ponadpartyjności było najważniejsze). Celem manifestacji było pokazanie, że wolności nie da nam się odebrać, że nie zgadzamy się działaniami rządzących. I gdy trzeba będzie to znowu pójdę, bo nie chcę żyć w IV rzeszy.

 

Zdjęcie ze strony www.radiobielsko.pl. Gdzieś tam jestem na tym zdjęciu
Reszta zdjęć w artykule mojego autorstwa.

P.S.

Któryś z towarzyszy ministrów pisu powiedział, że jednak w Polsce jest demokracja, bo policja nie strzelała do manifestantów jak do górników za rządów PO. Pragnę przypomnieć panu ministrowi, że górnicy jak to mają w zwyczaju, rzucają śrubami i czym popadnie, zawsze palą opony, wszczynają burdy, a manifestacje KOD-u były pokojowe. Rozumiem, że po indoktrynacji przez prezesa logika nie jest waszą mocną stroną, a idąc tropem pewnie waszego mentora z okresu stalinizmu, wierzycie, że kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą.

Reksio też był na manifestacji:)

 

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.