^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

Wolne media


W obronie demokracji.

W ostatniej chwili dowiedziałem się (bo nie zawsze śledzę serwisy informacyjne), że w sobotę będzie miała miejsce kolejna demonstracja organizowana przez Komitet Obrony Demokracji KOD. Zdążyłem. Na Placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej o godzinie 12:00 9 stycznia 2016 roku były już tłumy. Byłem jednym z tysiąca albo i więcej, osób którym się chciało poświęcić trochę swojego czasu. I tak gwoli wspomnienia insynuacji posła Kukiza, poszedłem na manifestację pomimo braku przelewu od żydowskiego bankiera.

Kilka minut po godzinie dwunastej od strony ulicy Mickiewicza wyszła nielegalna kontrmanifestacja. Ponieważ ci prawdziwi Polacy mieli ubrane czapki oraz chusty zasłaniające ich twarze (czyżby się wstydzili swoich poglądów) trudno byłoby mi określić ich przynależność ideologiczną, ale symbolika na sztandarach zbliżona do swastyki nie daje możliwości błędu, że z opcją narodowo-katolicko-patriotyczno-szowinistyczną miałem do czynienia. Zapomniałby wspomnieć, że nieśli przed sobą jakiś transparent na którym mieli napisane trochę na wyrost "Brygada jakaś tam", bowiem trzymając się terminologii wojskowej powinni jednak nieść transparent z napisem "Drużyna ...", ponieważ niezbyt licznie wystąpili, akurat w tylu aby stworzyć drużynę. I taka jeszcze osobista dygresja. W 1986 lub 1987, za komuny w szkole średniej od nauczyciela usłyszałem, że jestem wrogiem ustroju socjalistycznego, nie jestem wychowywany w duchu patriotycznym, a teraz z ust prawdziwych patriotów padły słowa, również w moim kierunku, że jestem komunistą. Ot ironia losu. Ale jak brakuje haseł, to trzeba skandować cokolwiek, nawet gdy nie ma to sensu.

Manifestacja była pod hasłem "W obronie mediów". Jak wszem wiadomo niedawno wybrana z woli narodu większość sejmowa uchwaliła kolejną fajną ustawę. Według niej biorą wszystko. Mowa w ustawie jest o mediach narodowych, a ja jednak myślę że lepsza będzie nazwa: media reżimowe.

P.S.
Publikuję bez zdjęć o kopiuję je już dwa tygodnie:)

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.