^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

A miało być tak pięknie


A miało być tak pięknie, miało być tak dobrze.

Miało być jak zwykle, barbórki, trzynastki, czternastki, socjał, sraty-deputaty, nic nie robienie, ochrona miejsc pracy, biesiady, haj-laif na koszt całego kraju. A tu dupa. Dobra zmiana obiecała i słowa nie dotrzymała. Górnikom zawieszają wypłatę czternastek.

Jak żyć pani premier? Przecież im się należy. To jest ich niezbywalne prawo do wypłaty czternastek. Przecież Pani Broszko można kupić zalegający na hałdach, nikomu nie potrzebny wągiel z pieniędzy jakiejś tam agencji rezerw państwowych po 1000 zł za tonę i starczy nie tylko na czternastki ale nawet na podwyżki. To nic, że kopalnie są nie rentowne. Czy to raz podatnicy składali się na ratowanie przywilejów górniczych? Nie raz śpieszę z odpowiedzią i dlaczego mieliby zaprzestać? Pomożecie? Pomożemy, z radością. Bo szczęście górnika, któremu się należy jest moim szczęściem.

A podobno górnicy przyjęli wstrzymanie czternastek z pokorą, może nawet chrześcijańską, bo jest im podobno bliska. Nie ma palenia kukły pani premier, rzucania śrubami, strajków, masówek i całego tego bełkotu mającego stać na straży ich przywilejów. A panowie związkowcy tak jakoś cicho są.

Niemożliwe, że dotarło do nich, że nie można żyć na koszt innych. Sumienie ich ruszyło? A może nie chcą obalać swojego rządu, który nie dotrzymuje obietnic przedwyborczych. Ciekawe, że jak Platforma Obywatelska proponowała jakąkolwiek zmianę w górnictwie to spotykała się z wielkim sprzeciwem. A może warto jest płacić za rządy pisuarów gdy można choć trochę okiełzać tę rozpasaną gromadkę.

I jeszcze chciałem się wypowiedzieć na temat propozycji obywatelskiej aby deputat węglowy emerytowanym górnikom wypłacać z budżetu państwa. Jestem bardzo na tak. Jak sobie pomyślę, że moja przyszła emerytura (jeżeli coś na nią zostanie po uregulowaniu programu 500+) zostanie pomniejszona o deputat górniczy to już się cieszę. Bo nie umrę z głodu dwadzieścia dni po przejściu na emeryturę tylko pięć dni wcześniej. Byleby górnikom i emerytom górniczym żyło się lepiej. Cały czas czekałem na tę Dobra zmianę.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.