^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

Co oraz czego sobie nie wyobrażałem

Przewidywanie przyszłości, wydarzeń nie jest moją mocną stroną. Jak większości przeciętnych ludzi, którzy często w pogoni za codziennymi sprawami nie mają czasu, może możliwości, aby zastanawiać się, co będzie, co może się wydarzyć. Są pewnie w każdym kraju stosowne służby, zespoły analityków, które starają się „przewidzieć” przyszłość.

Ale wracając do przeciętnych ludzi, zwykłych zjadaczy chleba, to pewnie z nich nikt w tym także ja nie podejrzewał, że można użyć samolot z ludźmi do celów terrorystycznych, uderzyć w gmach aby zabić więcej ludzi jak miało to miejsce 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Nikt pewnie nie mógł przypuszczać, że fanatycy religijni będą mordować na masową skalę, niszczyć dziedzictwo ludzkości, kulturę, eksterminować całe narody. Nikt ze zwykłych ludzi nie mógł pewnie przypuszczać, że pojawią się zielone ludziki i odbiorą Ukrainie Krym. Nikt nie mógł się spodziewać, że jak powiada prezydent Rosji, w każdym sklepie można kupić sobie broń w tym czołgi, rakiety i napaść na sąsiednie państwo jak miało to miejsce na Ukrainie w 2014 roku. Wiele zdarzeń, które miały miejsce nikt z nas wcześniej sobie nie wyobrażał, bo choćby zwykła przyzwoitość powinna tego zabronić.

Gry pis szedł do władzy ja nie wyobrażałem sobie, że po upływie roku Polska będzie krajem tak zhańbionym, tak zniszczonym w zakresie ładu i porządku publicznego. Podejrzewałem, że wzorem tych dwóch lat, gdy wcześniej rządzili, będzie dochodziło do łamania prawa, ale nie przypuszczałem, że będzie to robione z takim rozmachem i w takim zakresie. Bezczelność, chamstwo, buta, nepotyzm, ignorancja, nieudacznictwo to cechy tego, co teraz mamy w Polsce. Coś, czego nie można się było się spodziewać, bo śmiałem przypuszczać, że są jakieś granice, których nie można przekroczyć. Ale dla ludzi z zapędami dyktatorskimi nie ma żadnych granic, których nie można przekroczyć.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.