^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

Mięsięcznica cyrku

Ach, miała być dobra zmiana, wsłuchiwanie się w oczekiwania narodu, a jest jeszcze gorzej. Rasa panów każdego 10-tego miesiąca odstawia cyrk. W tym miesiącu cyrk odgrodzili a dokładnie część Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie, aby nikt nie przeszkadzał im w modlitwie. Swoją drogą to ciekawa ta modlitwa, gdy padają inwektywy, kłamstwa, parszywe sugestie. Ale taki jest kształt katolicyzmu w Polsce, to tylko taka ściema, aby narzucić innym swoją skrzywioną, chorą wolę. Jakby było ogrodzenia mało, rządzący zmobilizowali ogromne siły policyjne. Na Lecha Wałęsę, który obiecał, że stawi się 10 lipca pisuary zwieźli aktyw robotniczy ze stoczni z logiem Solidarności, który obiecał „wynieść Wałęsę”. Brawo przybudówko zbrojna pisu.

Koszt obrony przed Suwerenem w tym miesiącu to minimum 440 tysięcy złotych. Ile za to można kupić obiadów dla dzieci w szkołach, albo lekarstw? Ale rządzący mają już nowy świetny plan, aby zmienić ustawę i kosztami ochrony legalnej manifestacji obciążyć organizatora kontrmanifestacji. Niestety to kolejny przykład pomysłów, które mają ograniczać demokracje. Ciekawe co jeszcze wymyśli Domofon (ksywa Mariusza z jednego serialu).

Zastanawiam się nad takim obrazkiem, koło siebie stają Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski i może Aleksander Komorowski. Ochrania ich Bor, czy wtedy bojówki pisowskie użyją wobec nich siły? Do czego zdolni są zwolennicy dobrej zmiany? Czuję, że chamstwa, buty, zaprzaństwa (cytując klasyka posła),  zwykłego skurwysyństwa jeszcze wiele możemy się spodziewać. I tylko sobie zadaję pytanie czy władzę oddadzą na drodze pokojowej, czy niestety będziemy musieli mieć własny Majdan?

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.