^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

2018-01-18 Rejestr pedofili

Dzięki dobrej zmianie dział a w internecie rejestr pedofilów w Polsce. Nie wiem czy to jest dobre czy złe. Z jednej strony ktoś wyrządza krzywdę, wielką dziecku i za to powinien być ukarany. Ale czy stygmatyzowany? Może dzięki tej stronie zapobiegnie się kolejnym nieszczęściom. Z drugiej strony to też jest człowiek, może zły, może chory. Ale czy ktoś jeżeli raz popełnił zło, to trzeba go karać przez resztę życia, nawet gdy poniósł już karę za swój czyn? Nie wiem. Spór pewnie będzie trwał.

Ale czy tylko pedofil zasługują na rejestr w internecie? Skłaniałbym się aby również trafili tam potencjalni mordercy, pijani kierowcy za kierownicą. Taki to może równie dużo nieszczęścia i krzywdy spowodować.

Trochę żartem, powinien powstać rejestr np. złodziei, bo może ustrzeże sąsiada przed kradzieżą. Takich pomysłów na rejestry można by mnożyć. Ot choćby rejestr polityków oszustów, o –nie, to zły pomysł, bo sami by musieli siebie tam wpisywać. Ale tak już na serio, jeżeli powstał już rejestr pedofilów, to czemu jest wybiórczy, czemu nie ma w nim danych wszystkich pedofili, niezależnie czy chodzi on w spodniach czy w sutannie? Bo podobno tak jest. Nie będę tego weryfikował, ale z medialnych informacji wynika, że  jednych pedofili wsadza się za karę do więzienia a pozostałych przenosi do innej parafii.

 

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.