^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

2018-01-23 Dekaczyzacja

Nie wiem czy to jest temat na czas bardzo odległy czy niedaleki. Ale na pewno trzeba będzie wykonać tę pracę i przeprowadzić Dekaczyzację. Obecnie rząd dobrej zmiany przeprowadza dezubekizację czy dekomunizację, czyli likwiduje wszelkie symbole komunizmu włącznie z nazwami ulic, ale jak zwykle ich ustawa ma wady, jest gniotem prawnym. Bo jeżeli będą zmieniać nazwę ulicy przodownika stoczniowego za PRL Stanisława Sołdka, to niestety nie mogą zmienić nazwy statku muzeum, który jest zacumowany u wybrzeża w Gdańsku bo tego nie przewidzieli  ustawie. W ramach prac dezubekizacyjnych dobra zmiana odbiera znaczną cześć emerytur ludziom, którzy choćby jeden dzień przepracowali na jakimkolwiek stanowisku w SB. Obniża dobra zmiana emerytury nawet tym, którzy służyli później bardzo dobrze w wolnej Polsce, po 1989 roku. Niestety dobra zmiana nie potrafi odebrać emerytur prokuratorom stanu wojennego, choćby towarzyszowi posłowi pis Piotrowiczowi. Jemu nie, bo jest swój.

I tak jak oni przeprowadzają dezubekizację czy dekomunizację, w wolnej Polsce, po odsunięciu dobrej zmiany od władzy musi być przeprowadzona Dekaczyzacja. I nie na zasadzie rewanżu, choćby się chciało, ale czy ulice powinny nosić nazwisko kiepskiego prezydenta, który sam był pośmiewiskiem i wystawiał na pośmiewisko Polskę? Jeżeli nawet zostawione byłyby nazwy ulic, to trzeba będzie wykonać inną ważną pracę. Przywrócenie prawdziwej historii, oddanie hołdu, szacunku tym, którzy naprawdę zrobili bardzo dużo aby Polska w 1989 roku odzyskała wolność, suwerenność. I nie mam na myśli któregokolwiek kaczyńskiego czy ich familiantów. Chodzi mi o Lecha Wałęsę, Władysława Frasyniuka, Władysława Bartoszewskiego i wielu innych, którzy nadstawiali własne życie gdy zamiast Polski był PRL. Chodzi mi o tych, którzy byli internowani, prześladowani, a nie siedzieli u mamusi na Żoliborzu i bawili się z kotem. Mam na myśli tych, którzy uważali, ze trzeba się postawić systemowi, którzy wierzyli, że można wywalczyć wolną Polskę.

Dekaczyzacja, to również według mnie rozliczenie całej tej sitwy, która niszczy teraz podstawy państwa, niszczy i dzieli społeczeństwo, degraduje Polskę w oczach całego świata.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.