^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

2018-01-29 Znowu powód do wstydu

Nie znam dobrze języków obcych. Ba, w ogóle ich nie znam, oprócz kilkunastu słów angielskich czy włoskich. I gdy pomyślę, że wyjadę gdzieś za granicę i będę wytykany palcami bo jestem polakiem, który nie może się bronić przed pomówieniami, to jest mi głupio. Bo jak mam wytłumaczyć moim kolegom Włochom, że nie jestem antysemitą, że nie jestem faszystą, że nie mam nic do obcokrajowców, imigrantów. Że nie jest mi po drodze z dobrą zmianą, że to nie jest mój rząd, że wstyd mi za ich zachowanie, za postępowanie. Że rzygać mi się chce jak ich słyszę, że gdy przechodzę u kogokolwiek przed telewizorem i widzę te ich twarze, gdy słyszę ich słowa, ich mowę nienawiści, to klnę lepiej niż szewc. Że gdy słyszę mowę akolitów, zwolenników dobrej zmiany to również rzygać mi się chce, że nie rozumiem jak można być tak głupim. Że nie rozmawiam z betonem pisowskim, bo nie ma po co. Bo z głupim w szranki nie staję, bo z głupotą się nie wygra. Jak ja mam im wytłumaczyć , że rządy w  Polsce przejął jeden chory człowiek, który swoim obłędem zaraził innych podatnych na chorobę duszy czy głowy, nieudaczników, malkontentów, ludzi zawistnych. Że nie jest ich bardzo dużo, ale w swej chorobie zachowują się jak jeden rój, którym rządzi królowa, w naszym przypadku gość, któremu marzy się być naczelnikiem. A jest I sekretarz, jak za komuny w której się wychował, wyrósł i wyedukował. Z której nabrał manier, zwyczajów, zachowań.  Jak ja mam im to wytłumaczyć?

Komu potrzebna jest kolejna wojna w sprawie ustawy o IPN i o ściganiu wszystkich tych, którzy cokolwiek złego powiedzą o Polakach w czasie II Wojny Światowej, o ich współudziale przy Holocauście? Bardzo wielu Polaków ratowało Żydów w czasie II Wojny Światowej. Ale niestety byli i tacy, którzy pomagali Niemcom, którzy nawet sami od siebie, nieprzymuszeni wydawali Żydów w ręce wroga. Taka jest prawda, i żadna ustawa tego nie zmieni, że nie będzie można o tym mówić. Nie tylko na tym polu dobra zmiana zmienia historię. Likwiduje etos Lecha Wałęsy, buduje historię kaczyńskich. Teraz kłamie w sprawie Żydów.

A dlaczego kłamie dobra zmiana? Czy chce się przypochlebić swojemu elektoratowi, który jest w większości antysemicki, wrogo nastawiony do obcych? Czy może jednak chce odwrócić uwagę od rozpleniającego się w Polsce za ich cichą aprobatą faszyzmowi, frontowi nienawiści do wszystkiego innego od tego w co oni wierzą? Nie wiem, ale igranie na najniższych instynktach kiedyś się na dobrej zmianie zemści. Tylko dlaczego ja mam się wstydzić, że jestem Polakiem?

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.