^Powrót na górę

Antybog czyli osobiste wpisy cd

2018-02-09 Cegła

Nie jest to świeża sprawa, bo z doniesień medialnych można było się o tym dowiedzieć już tydzień czy dwa tygodnie temu, ale uważam, że warta jest jeszcze jednego wspomnienia.

Otóż do mieszkania syna Donalda Tuska ktoś przez zamknięte okno wrzucił cegłę. Szyba została rozbita, nikomu jednak się nie stało, bo mieszkanie było puste. Pewnie nie dojdziemy do tego, czy moment rzutu był przypadkowy czy np. ktoś dostał cynk, że mieszkanie jest puste. Istotne jest, że cegła poszła w ruch. Prokuratura pod wodzą towarzysza ziobry, tak pokrótce zamknęła sprawę, bo nie wykryto sprawców, pomimo zapisu z monitoringu. Dopiero po złożeniu odpowiedniego pisma przez reprezentującego rodzinę Tusków adwokata, Policja upubliczniła wizerunek sprawców z monitoringu. Jak to było napisane, obydwaj mieli koszulki z patriotycznymi treściami. Dzień, może dwa dni później na jeden z komisariatów zgłosił się w towarzystwie adwokata jeden ze sprawców.

Co jest w tej całej sprawie zastanawiające? Otóż to, że prokuratura, policja działają wybiórczo. Można wnioskować, że chronią bandytów, wszystkich tych, którzy są po stronie dobrej zmiany. Bo gdyby jak to napisał jeden adwokat, ktoś wrzucił kamień np. do mieszkania córki jednego prezydenta, to do jego zatrzymania doszłoby w ciągu kilkunastu minut. I tak jak np. były bite osoby, kobiety, które przeciwstawiały się marszowi patriotów w marszu 11 listopada, skandującym faszystowskie czy rasistowskie hasła, przy biernej postawie policji, tak każdy z nas, któremu nie podobna się dobra zmiana, może się spodziewać, że ci co powinni nas chronić, będą usprawiedliwiać sprawców, bandytów, którzy dobiorą się nam do skóry.

Podobał mi się jeden komentarz pod artykułem, w którym upubliczniono sylwetki sprawców, rzucających cegłą: Poznaję ich, jeden to patriota, a drugi to prawdziwy polak.

Ale tak naprawdę to wcale nie jest śmieszne. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś odpowie również za przyzwolenie na takie sytuacje.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.