^Powrót na górę

Góry i jaskinie

2019-01-17 Sukces nienawiści

Prawdziwi Polacy (nie zasługują by pisać o nich z dużej litery), ci prawdziwi polacy, bogobojni, patrioci, zwolennicy dobrej zmiany mogą odtrąbić sukces. Ich znienawidzony wróg ustąpił z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dopięli swego.

 Zginął człowiek na 27 finale WOŚP. Nienawiść, hejt, opluwanie, znieważanie przyniosło owoce. Może częściowo właśnie dlatego zginął. Jurek Owsiak powziął dlatego tak ważną decyzję, myśląc, że jak ustąpi z funkcji prezesa nie dojdzie do kolejnych dramatycznych wydarzeń.

27 lat temu Jurek Owsiak wpadł na pomysł pomocy innym. Zaangażował się w akcję. Pociągnął za sobą innych. Setki tysięcy ludzi jako wolontariusze zbierało pieniądze na pomoc dla dzieci i starszych ludzi. WOŚP zebrała około 1 milarda złotych. Te pieniądze trafiły do szpitali, gdzie za ich pomocą ratowano życie ludzkie. Jurek Owsiak wymyślił akcję, której może nam pozazdrościć cały świat. I tak jest.  

Przez cały ten czas niestety spotykał się z krytyką, hejtem, nienawiścią i to ze strony polaków. Ludzi, dla których wartości chrześcijańskie są podobno bardzo bliskie, podobno żyją według nich. Zazdrosny kler dokładał swoją cegiełkę do nienawiści. Zaślepieni nienawiścią nie widzą, że to co robi WOŚP jest bliżej człowieczeństwa niż oni sami i ich czyny. Jurek Owsiak z WOŚP nie tylko zbierał pieniądze ale co również ważne mobilizował ludzi do działania, do pomocy, starał się łączyć ludzi a nie dzielić. A teraz takie wielkie dzieło jest zagrożone, bo kto jak nie on może dalej prowadzić WOŚP.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.