^Powrót na górę

Góry - pozostałe sprawy

2020-01-25 Jak nie marznąć w dłonie

Idąc za ciosem może jeszcze o jeszcze jednej nowince u mnie (dopiero mam ją drugi sezon), dzięki której jest mi ciepło i na dodatek wygodnie a zarazem bezpiecznie. Poprzednio popełniłem artykuł, o tym jak zapobiegłem marznięciu w stopy w górach. Pomyślałem również o pozostałych dwóch kończynach a dokładnie o dłoniach. Mam też coś dla nich, takie ciepłe rękawiczki firmy Black Diamond: Guide – Black. Też tanie nie były, choć jak zauważyłem na stronie 8a.pl są teraz w kolejnej niższej cenowo odsłonie.

20200125rekwiczki1

Poniżej przytoczyłem, a dokładnie skopiowałem ze strony 8a.pl cechy tych rękawiczek, ale wcześniej moje do przeczytania. Po pierwsze, nie przypuszczałem, że w rękawiczkach pięciopalczastych nie będą mi marzły dłonie. A jednak tak jest, chociaż nie używałem ich przy temperaturze -20 stopni Celsjusza. Jakoś zima nas teraz rozpieszcza. Dobrze w nich się czekan trzyma, operuje się nim też w miarę dobrze, a na pewno lepiej niż w rękawiczkach jednopalczastych, których dotychczas używałem.

20200125rekwiczki2

Nie sprawdzałem czy przemakają. Ale nie wierzę w cudowne właściwości membrany ciuloteks rodem z Hameryki. Są lekkie, nie zajmują dużo miejsca. Mają małą wadę, brak jest opasek zapobiegających ich zgubieniu czy wywianiu przez wiatr gdy się je ściągnie z dłoni. Za tą cenę mogli dodać trochę paska. Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony, a będę jeszcze bardziej, gdy dostanę rabat na zakup czegoś za reklamę (nie doczekanie moje).

20200125rekwiczki3

Membrana GORE-TEX® świetnie chroni przed wiatrem i śniegiem, zapewniając jednocześnie nieprawdopodobnie wysoką oddychalność;

Za komfort termiczny odpowiada syntetyczna ocieplina Primaloft® Gold (170 g);

Część wewnętrzna wykonana z fleecu — styka się bezpośrednio z dłonią, gwarantując komfort;

Długi krój ułatwia założenie rękawic na mankiety kurtki;

Główna część rękawicy wykonana z wytrzymałej, naturalnej skóry koziej;

Część wewnętrzna wykonana z miękkiego fleecu (200 g);

Ściągacz ze stoperem na mankiecie chroni przed dostawaniem się do środka śniegu i wiatru;

Osłony na wierzchu dłoni wykonane z formowanej pianki EVA;

Sugerowany przez producenta zakres temperatury użytkowania rękawic -29/-12 °C.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.