^Powrót na górę

Jaskinie - sprawy techniczne

Jaskinia Ptasia Studnia - sprawy techniczne

Jaskinia Ptasia Studnia – stan na 10.07.2017

 

Ostatnie dwa odcinki linowe na Nowe dno, Szczelina Strzygi wymagają plakietek, lub można poręczować z punktów naturalnych.

 

Droga do Wielkiego Kłamcy.

Zjeżdżając  Studnią z Mostkiem Piratów, na ostatniej przepince zaraz po prawej jest okienko. Należy do niego wejść.  Parę metrów później jest rozwidlenie, góra i dół. W górę droga wiedzie (stara lina) do Komina Pustynna Burza i do Wielkiego kłamcy. Gdy jednak zjechać Studnią z Mostkiem Piratów do końca, to należy pójść w lewo (stojąc twarzą do liny i ściany), przejść większą wantę i po lewej jest lina do góry, Do Komina Pustynna Burza.

Meander Majowy, gdy minie się Franusiową Studnię, idzie się po linie do góry, później jest jeszcze jedna lina do góry, wchodzi się w ciasnoty, na dole szczelina jest do Sali Gwiazdeczki. Nie ma już Oka Demona, po kilku metrach w prawo, w dół, jest pochylnia (ostrożnie można zjechać bez liny), i dalej w dół do Studni Oddziałowej PTTK. Przed samą studnią, krótki meander do góry!

 

Należy zwrócić uwagę na szkice techniczne, które są na stronie KKTJ. Na jednym z nich na Kaskadach w Lodowej Litworowej podane są za krótkie odcinki lin.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.