^Powrót na górę

Sprawozdania wyjazdowe

2014-04-06 Na Pilsko

poniedziałek, 07 kwietnia 2014 07:03 FrytkaPunk


Ostatnimi czasy zdarza mi się częściej poruszać się wyłącznie po powierzchni gór.

W ostatnią niedzielę musiałem podziałać za granicą służbowo i połączyłem to pożyteczne działanie z przyjemnościami. Wybrałem się na Pilsko, bo było niedaleko. Jednym szlakiem dotarłem do schroniska, później przez oba szczyty Pilska, z czego jeden dwa razy dotarłem innym szlakiem do samochodu. Niby nic, ale jednak parę godzin mogłem pobyć w górach.

 


 Pogoda sprzyjała marszowi, było chłodno, ale niestety cały czas niebo było zachmurzone i nie mogłem zrobić zdjęć panoram. Wyszło jedno na szczycie. Wcześniej napisałem, że dwa razy jeden ze szczytów Pilska zdobyłem. Otóż kolory mi się pomyliły, miałem wracać niebieski, i niby to był niebieski, który po czasie okazał się zielonym. Ot taka mała moja niedogodność, nie zawsze odróżniam w górach zielony od niebieskiego. Musiałem pochodzić trochę bez szlaku na wyczucie, i dlatego drugi raz wszedłem na mniejszy szczyt Pilska. Ale intuicja i zmysł kierunku nie zawiódł. Doszedłem tam gdzie miałem dojść.

A na parkingu, co za wyczucie czasu, spotkałem mojego starszego doświadczeniem kolegę grotołaza Jurka zwanego Prymulą, który wracał z biwaku w Litworowej. Trochę był niewyspany bo gdy chciał spać to jakieś psy hałasowały. Swoją drogą kto te psy na teren parku narodowego wpuścił?

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.