^Powrót na górę

Sprawozdania wyjazdowe

2017-08-07-09 Beskid Niski

20170807beskidniski9

Nie wiem skąd się to wzięło, ale postanowiłem pójść na kilka dni w góry, bez grotołażenia. Bardzo rzadko się zdarza, stąd też miałem większy apetyt na górską wędrówkę z plecakiem i namiotem. Wybrałem Beskid Niski, bo dawno tam nie byłem. Nie miałem sprecyzowanych do końca planów na trasę, wszystko dynamicznie się zmieniało. Pojechałem tam gdzie był pierwszy środek transportu. Wylądowałem na Przełęczy Dukielskiej, wczesnym rankiem. Pogoda niebyła zachęcająca. Wisiały nade mną ciężkie chmury, z których mogło coś spaść.

Pierwsze kroki na szlaku i brnę w błocie. Daleko nie przeszedłem i miałem wodę w butach. Było zimno. Po godzinie uszczęśliwił mnie deszcz, który nie opuszczał mnie do późnych godzin popołudniowych. Na szlaku pusto. Niebieski jest rzadko odwiedzany. Ścieżka chwilami jest ledwo widoczna. Od ostatniej mojej obecności coś się zmieniło. Szlak jest zarośnięty, ale na plus to trzy wybudowane schrony, których można się schronić w razie niepogody. Jeden z nich wykorzystałem aby coś sobie zrobić do jedzenia. Wieczorem rozbiłem namiot gdzieś na szlaku. Poranek następnego dnia już nie był deszczowy. Co z tego jak co chwila grzązłem w błocie. Zimno w butach zaczynało odciskać swoje piętno na mych stopach. Przemarznięte stopy zaczęły sprawiać ból podczas marszu. Przez cały dzień spotkałem jednego turystę. Kolejny nocleg gdzieś na szlaku.

Trzeciego dnia marszu przed Wysową spotkałem kolejnych turystów. Wypogodziło się, było nie tylko słonecznie, ale nawet upalnie, a w butach chlupało dalej. Z Wysowej skierowałem się na Lackową, fajną górę. Z Lackowej poszedłem w kierunku na Krynicę, ale pośród pół zbłądziłem i wylądowałem w Tyliczu. Do Tylicza w sumie to ledwo doczłapałem, stopy wysiadły. W Tyliczu złapałem marszutkę, w Krynicy autobus, w Krakowie pociąg, w Oświęcimiu Sebastiana i byłem już w domu. Krótki wyjazd. Niedosyt gór, za to przesyt bólu stóp. Tak bywa.

  20170807beskidniski1

Siedzę zmarzniety w jednym ze schronów.

20170807beskidniski2

Wieża widokowa, chyba na szczycie Baranie.

20170807beskidniski3

 W okolicach Koniecznej.

 20170807beskidniski4

 Cmentarz wojskowy z okresu I Wojny Światowej na zboczach Beskidka.

20170807beskidniski5

Cerkiew w Wysowej.

20170807beskidniski6

W drodze na Lackową.

 20170807beskidniski7

20170807beskidniski8

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.