^Powrót na górę

O mnie

2021-10-20 morawiecki na tarczy

W dniu wczorajszym odbyła się debata w Parlamencie Europejskim. W imieniu zjednoczonej prawicy, tępego suwerena, w imieniu złodziejstwa i szwindli, w imieniu łamania prawa, a nie w imieniu milionów polek i Polaków przemawiał towarzysz premier morawiecki.

Jak zwykle kłamał (jak przystało na katolika), jak zwykle manipulował, jak zwykle odwracał kota ogonem. Ale Unia Europejska to nie ciemny lud, który wszystko kupi, jak ten lud smoleński znad Wisły. Skompromitowany zszedł, a właściwie wrócił na tarczy towarzysz morawiecki.

Dzięki rządom zjednoczonej prawicy Polska nie liczy się w UE, w świecie. Jest prawie ze wszystkimi skonfliktowana. Przez miernoty, przez nieudaczników, przez zakompleksionych małych ludzi.

Przez nieuzasadnione podważanie podwalin Unii Europejskiej, łamanie prawa może czeka nas kilka niespodzianek: wstrzymanie dopływu Euro z UE, ograniczenie praw Polski na arenie UE, a nawet Polexit, ale ten wykonany rękoma zjednoczonej prawicy.

Gdy nie będzie pieniędzy z Unii skończą się dopłaty dla rolników, pieniądze na drogi, baseny, biblioteki  i tak dalej. Inie będzie różowo.

Pamięta ktoś tak przecież nieodległe sceny z sejmu rp, w którym niepodzielnie rządzi zjednoczona prawica, gdy posłom opozycji wyłącza się mikrofony, odmawia się im prawa głosu?

Wczoraj towarzyszowi Morawieckiemu po jego mowie towarzyszyły następujące słowa prowadzącego obrady wiceprzewodniczącego PE Silvy Pereiry, który kilkukrotnie upominał morawieckiego z powodu przekroczenia przez premiera rządu pis czasu wypowiedzi.  

 - Dziękuję, panie premierze - powiedział Pereira do premiera Morawieckiego, gdy ten skończył mówić. - Proszę zauważyć, że byłem niezwykle elastyczny w sprawie przysługującego panu czasu, by nikt nie mógł powiedzieć że nie miał pan dość czasu, by przedstawić wyjaśnienia Parlamentowi Europejskiemu. Ale przestrzeganie danego panu czasu również jest formą, w jakiej okazuje się szacunek temu miejscu, gmachowi europejskiej demokracji - upomniał Morawieckiego europejski polityk. 

To jest przykład różnicy w kulturze debaty politycznej. W sejmie rp towarzyszka witek lub terlecki dawno by wyłączyli mikrofon oponentowi, w UE nawet kłamcy się go nie wyłącza.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.