^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

Trzynastego grudnia – spałeś do południa!

Trzynastego grudnia 2017 roku stawiłem się na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej na manifestacji organizowanej przez KOD Podbeskidzie w rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w 1981 roku. I tak jak wtedy teraz też jest mrocznie. Może nie aż tak, ale pewnie będzie. Jest trochę więcej ludzi niż 8 grudnia pod Sądem. Na mój apel odpowiedziała trzyosobowa rodzina. Nikt więcej, ale swoją drogą nikogo chyba więcej nie namawiałem, bo przecież są ważniejsze sprawy niż wolność, demokracja, sprawiedliwość.

Po odśpiewaniu hymnu  i awarii komputera manifestacja nie trwała długo. Kilka osób przemawiała. Wśród nich Pani Staniszewska, która powiedziała, żebyśmy się nie martwili, że jest nas tak mało. W ciemnych latach stanu wojennego ich również było mało i mimo wszystko system upadł. Ten system też upadnie. To jest tylko kwestia czasu, bo żaden zły system nie trwa wiecznie.

I zacytowaliśmy hasło towarzyszowi posłowi Kaczyńskiemu, aby mu przypomnieć:

Trzynastego grudnia – spałeś do południa!

Trzynastego grudnia – spałeś do południa!

A tym co nie rozumieją, to pokrótce wytłumaczę. Gdy tysiące działaczy Solidarności wraz z Lechem Wałęsą było internowanych, gdy trwało polowanie na przeciwników komunizmu, „wielki działacz” spał do południa w swoim łóżku 13 grudnia 1981 roku.

Po tej manifestacji rozmawiałem z kilkoma osobami, które w chwili rozgoryczenia życzyły źle towarzyszowi posłowi kaczyńskiemu, żeby po jego odejściu ta banda skoczyła sobie do gardeł i się zagryzła nawzajem. A ja mu życzę długiego żywota. I życzę mu, żeby dożył tych chwil, kiedy może jego umysł będzie racjonalnie myślał i żeby był świadkiem jak ten reżim upada, jego najpotworniejsze dzieło, najlepiej w sposób demokratyczny i gdy te wszystkie jego marionetki lądują przed Trybunałem Stanu, odpowiadają za łamanie konstytucji, gdy lądują w więzieniach tam gdzie ich miejsce, ta szydło, duda itd. Gdy flagi ze znakiem pis lądują na ulicy a my tańczymy na nich z radości. Tego mu życzę

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.