^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

27 finał WOŚP pomimo negatywnej nagonki

Dzisiaj po raz 27 gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz 27 większość Polaków łączy się w szczytnym celu. Napisałem większość, bo niestety są tacy, którzy są, pal ich licho, jeśli ograniczają się do milczenia, nie wrz20190113wosp
ucają pieniędzy. Ale są tacy, którzy negują WOŚP, i nie kończą na negacji. Są tacy co plują, szydzą, oczerniają. Tak są tacy ludzie. Najczęściej zwą siebie katolikami, chrześcijanami, patriotami i tak dalej. Są wśród nich tacy, którzy nie cofną się przed nikczemnością. Jeden z takich aktów nikczemności miał miejsce kilka dni temu na falach telewizji narodowej, tej antysemicko-faszyzująco-narodowo-katolicko-patriotycznej. Według autorki satyra miała zohydzić WOŚP i Jurka Owsiaka. Miała zdyskredytować dorobek WOŚP. Takiego czegoś można się spodziewać tylko po prawicy, tej która tak głośno krzyczy o wartościach chrześcijańskich, tej która tak podobno miłuje bliźniego. I tylko pośród podobnych do siebie wzbudziła poklask i zachwyt.

Co za swołocz chce się napisać. Co za upadek jakichkolwiek zasad moralnych. Ale w niedzielę pójdą do swoich i ci ich rozgrzeszą.

Ale na przekór im wszystkich WOŚP będzie grać dalej i robić dla bliźnich więcej niż ta prawicowa banda. WOŚP będzie otwierał serca i portfele, będzie jednoczył ludzi w szczytnym celu: bezinteresownym pomaganiu innym.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.