^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

2020-03-28 Wysiłki partyjnych spółek

Pomimo podobno wielkich rezerw Agencji jakiej  tam partyjnej (dawniej: państwowej) na rynku brakuje środków ochrony osobistej, maseczek, gogli ale również płynów dezynfekujących. Na pomoc rządowi idą partyjne spółki. Bo z nazwy w rejestrach sądowych to może i są one państwowe, ale od czasu gdy rządząca zjednoczona prawica powsadzała wszędzie gdzie mogła swoich, to znaczna część podmiotów gospodarczych umownie nie jest państwowa tylko partyjna, chociaż pozostała w nazwie pierwsza litera się zgadza. Oprócz partyjnych spółek, jest partyjna prokuratura, i jakby poszperać w pamięci to znajdą się i inne.

Wracając do głównego wątku tego artykułu, partyjne spółki idą z odsieczą rządowi, który był na wszystko jakoby przygotowany i tak zaczynają produkować jak np. Orlen albo Lotos narodowy lub patriotyczny płyn dezynfekujący, który jednak jak Yeti, podobno jest ale niewielu go widziało.

20200328plyn

 

Czekam na wiadomość kiedy kopalnie również przyłączą się do zrywu i zaczną produkować maseczki z węglem aktywnym, pasywnym, z dużą ilością siarki. A przemysł stoczniowy, ten podobno odtwarzany za dobrej zmiany, co on by mógł produkować? KGHM też coś chyba już produkuje. Reżimowe media za 2 miliardy produkują przekaz pełen miłości i umacniają wiarę w suwerenie, że rząd nad nimi czuwa.

Przypominają mi się czasy komuny. Huty, kopalnie, stocznie miały własne mleczarnie, świniarnie itd. Były samowystarczalne i tylko na tzw. rynku brakowało tego czym powinny się głównie zajmować. Więc panowie prominenci partyjni prezesi usadowieni w partyjnych spółkach, na wyprzódki wyczuwajcie potrzeby centrali z Nowogrodzkiej.

A jak towarzyszowi partyjnemu, koledze idzie ściąganie maseczek z Chin za państwowe pieniądze? Proponuję pilnie jednak zmienić Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Gdy to będzie Wasz towarzysz to na pewno nie będzie raportu, że kolejny raz niezgodnie z prawem wydajecie publiczne pieniądze, tfu, ale błąd, przecież to już nie są publiczne pieniądze a tylko partyjne, a ich nie obejmuje Ustawa o zamówieniach publicznych. Ot jak to wszystko sobie dobrze poukładał wasz wódz.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.