^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

Nowa SIEKIERA

niedziela, 13 listopada 2011 21:31 FrytkaPunk


Szanowni Państwo
Z prawdziwą dumą informuję, że jeszcze w tym roku pojawi się w sprzedaży nowa płyta zespołu SIEKIERA.
Od momentu pierwszego spotkania z Tomaszem Adamskim, kiedy wspólnie z Robertem Jaroszem namawialiśmy artystę na wyrażenie zgody na wydanie monografii punkowego oblicza Siekiery, wiedzieliśmy, że ?coś? powstaje. W bólach Tomasz Adamski tworzył i swoją twórczość zapisywał dla potomnych. Po sukcesie jaki osiągnęło wydanie ?Na Wszystkich Frontach Świata? (sprzedaż ponad 8000 płyt CD, 7 miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, rozejście się limitowanego do 1000 sztuk nakładu płyt winylowych w 3 tygodnie, uznanie za jedną z najważniejszych płyt roku przez redakcję ?Teraz Rocka?) Tomasz Adamski zbudowany pozytywnym oddźwiękiem na swą dawną twórczość zaszył się w studio, aby zapisać dla świata opis swego aktualnego stanu ducha. ...
Więcej informacji na temat płyty:

Siekiera ? największa legenda lat 80. i mit festiwalu w Jarocinie ? wraca w wielkim stylu po 25 latach!

13 grudnia 2011 roku nakładem Manufaktury Legenda ukazuje się studyjna płyta ?Ballady Na Koniec Świata?.

Nowa Siekiera to rewelacyjny zwrot w stronę muzyki akustycznej.

Urokliwe piosenki, kameralną poezję śpiewaną i bezpretensjonalny folk lider grupy, Tomasz Adamski, brawurowo przeplata epickimi utworami instrumentalnymi, przywołującymi filmy Davida Lyncha czy Godfrey?a Reggio. Słychać tu wpływ muzyki klasycznej, zimnej fali, Leonarda Cohena i Marka Grechuty z okresu ?Korowodu?.

Adamski skomponował 9 utworów, które otwierają nowy rozdział w historii zespołu.  Całość została nagrana w prywatnym studiu Artysty wspólnie z młodym inżynierem dźwięku Bartkiem Kuryłowiczem. Dwa utwory na płycie powstały we współpracy z byłym klawiszowcem drugiej Siekiery, Pawłem Młynarczykiem.

Samotnik z Puław pogodnie żegna się ze światem, powołując do życia nowe wcielenie Siekiery, która przygotowuje się do kolejnych nagrań i? koncertów!

Tytuły utworów: Na Pewno, Ludzie Mówią, Diabelski Cień, Przekwitło Lato, A Gdyby, Konie Kuzmana, Poza Czasem, Droga Na Szczyt, Po Burzy.

 

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko poczekąc jeszcze jeden miesiąc. Co do płyty Na wszystkich frontach świata, to można ją uznać za fenomen. Płyty prawie w ogóle nie była reklamowana w mass mediach a sprzedało się jej tyle egzemplarzy. Siekiera to magia, której może się udzielić każdemu.

 

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.