^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

Gangfest 2013

piątek, 16 sierpnia 2013 06:37 FrytkaPunk


Takim przykładem jest Sandał, który z uporem maniaka, często wbrew niesprzyjającym wiatrom organizuje kolejny festiwal ostrej muzyki w małej wsi niedaleko Czechowic-Dziedzic, w Kaniowie.  Już samo to, że taki festiwal ma miejsce w wiosce to już jest wielkie wydarzenie. Bo przecież wiadomo czego ostoją są małe wsie. Na pewno nie postępu. A jednak w Kaniowie się udaje. I chwała za to Sandałowi.

Już szósty raz zagrają na scenie na terenach rekreacyjnych kapele utożsamiane ze sceną Punkową i Hard-corową.  W tym roku pojadę tam z przyjemnością. Zagra kilka zespołów które z przyjemnością posłucham, a jak się uda to oczywiście popoguję.  Wśród nich niewątpliwie Włochaty, zagra drugi raz w Kaniowie. Szczeciński zespół którego całą dyskografię prawie znam na pamięć. Może zagrają kilka utworów z pierwszej płyty, które zmieniły mnie trochę, w ciemnych latach dały siłę aby trwać w przekonaniu, że Punk to sens mego życia.

Oczywiście zagra Moskwa, kapela z Łodzi, która zaczynała na początku lat 80-tych, od pięknego, prostego Punkrocka meandrując niekiedy w lżejsze kierunki, ale które zawsze były bliskie memu sercu. Ostatnia płyta koncertowa Moskwy, której krótkiej recenzji nie opublikowałem z powodu lenistwa, nie do końca mi się podoba, ale mam nadzieję, że w Kaniowie będzie ostro.

 

Tego roku SKTC obchodzi 25 rocznicę istnienia. Osobiście ich muzyka mi nie przypadła nigdy do gustu, nie rozumiem Hard-Cora, tekstów również, szczególnie na koncertach. Ale na szczęście są wkładki do płyt gdzie można poczytać teksty. Mnie się podoba taki jeden z początków istnienia SKTC:  że jeden ojciec rządzi w Palermo, a drugi w Watykanie i zawsze zastanawiam się który z nich rządzi większa mafią…

Kolejne kapele są trochę dla mnie tajemnicą ale i tak warto je posłuchać. Zapraszam wszystkich aby się udać 31 sierpnia do Kaniowa. Jak będzie ciepło, to wcześniej można się wykąpać na żwirowni, zregenerować siły a później bawić się dobrze przy wspaniałej muzyce.  Warto się tam udać również dla tego aby udowodnić sobie i innym, że jest nas wielu, że festiwal ma sens, że pamiętamy o zmarłych członkach zespołu Gangrena,  może żywi nas zaszczycą, jeden Owski na pewno zaśpiewa z SKTC.

Więcje informacji:

https://pl-pl.facebook.com/pages/Gangfest-Festiwal/123239201080196

http://www.forum.czecho.pl/?page=forum&subpage=showthread&pid=361931&pgnr=1&sid=0

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.