^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

FAJRANT - Takie proste

wtorek, 04 lutego 2014 07:45 FrytkaPunk


01. Dziewczyna
02. Umysł
03. Takie proste
04. Ameryka
05. Życie
06. Lepiej być niż mieć
07. Londyn
08. Czemu tak
09. Chora ambicja
10. Piosenka o końcu świata
11. Ten czas
12. Czarnobiała tęcza

Już kilka miesięcy temu dotarła do mnie paczka z kilkoma płytami. Z powodu mojego lenistwa, z przyczyn również obiektywnym nie napisałem dotychczas recenzji płyt, ma się rozumieć recenzji bardzo mało obiektywnych.

Na pierwszy ogień wziąłem płytę zespołu Fajrant zatytułowana „takie proste” Dla czego akurat ją? Ponieważ najbardziej wpada mi w ucho. Jest bardzo melodyjna, bardziej więcej od przeciętnej. Czyli da się zagrać Punk Rocka w sposób który nawet takiemu staremu zgredowi jak ja przypadnie do gustu. Może jeszcze parę słów na temat muzy. Więc tak, o melodyjności utworów już napisałem. Inni napisali o tej płycie, że na dodatek jest pełna dynamicznych utworów okraszonych dobrymi tekstami, porywającymi, melodyjnymi chórami, a także energetycznymi riffami oraz solówkami wpadającymi w ucho. Czyli to samo chciałem napisać, tylko słów odpowiednich nie mogłem znaleźć, szczególnie te o jakiś riffach. Dobrze, że nie ma słowa o klifach, bo bym się pogubił. Teraz teksty. Można je znaleźć na stronie kapeli Fajrant http://www.fajrant.nsv.pl/, ale najlepiej posłuchać płyty. Posłuchać można spokojnie, nawet osoby, które straciły trochę słuchu w służbie Punk rocka jak ja doskonale usłyszą wszystko. Bo nad wyraz jak na nasze lokalne warunki płyta jest dobrze nagrana. Wracając do tekstów to ja bym lepszych na pewno nie napisał. Poruszają tematy ogólno społeczne, życiowe – konkretnej jednostki czy polityczne. Dużo jest o relacjach damsko-męskich. Co mnie się podoba, to brak wulgaryzmów, chamskich zagrań.

Płytę kupiłem przez przypadek, bo tania była. I nie czuję się rozczarowany, pieniądze dobrze zostały wydane. Spokojnie mogę polecić każdemu, kto chce posłuchać melodyjnego Punk Rocka, pośpiewać niezaangażowane teksty, samotnie czy ze znajomymi. A ponieważ płyta jest debiutem (2010 rok) zespołu Fajrant mam nadzieję, że kolejne płyty będą jeszcze lepsze.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.