^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

Pierwsze miejsce

wtorek, 01 lipca 2014 07:42 FrytkaPunk


Ale jestem opóźniony.

Dopiero dzisiaj dowiedziałem się, że „Wieża radości, wieża samotności”, utwór zespołu Sztywny Pal Azji zajął pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów (edycja 7 - 2014). Wielkie to dla mnie zaskoczenie. Pierwsze miejsce. I wstyd bo ja w tym roku nie zdążyłem oddać głosu.

Zacząłem słuchać Topu w Trójce gdy jechałem samochodem w Gorce. Gdy wszedłem w góry to pozostało mi słuchanie lasu, wody w potokach, nie zabieram muzyki w góry na jakimkolwiek nośniku, muzyka rozbrzmiewa w mojej głowie. Ci co mnie znają wiedzą, że niekiedy wypływa ze mnie, śpiewam, ale co prawda nie ma to wiele wspólnego z muzyką:) I teraz takie zaskoczenie, po dwóch miesiącach. Pewnie członkom zespołu Sztywny Pal Azji wiele osób gratulowało najwyższego miejsca, a jest co gratulować. Bo znaleźć się na pierwszym miejscu w Trójce, to znaczy, że ich twórczość jest bliska bardzo wielu osobom. Jest nas dużo. I znaczy to, że ta piosenka dalej jest żywa.

A ja dalej uważam „Wieżę radości, wieżę samotności” za najpiękniejszą polską piosenkę a wybór słuchaczy Trójki potwierdził mnie w tym przekonaniu.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.