^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

Pasażer 31

czwartek, 28 sierpnia 2014 06:06 FrytkaPunk


Nurt życia rzucił mnie w okolice Empiku.
Wszedłem i zakupiłem nowy numer zina Pasażer o numerze 31.

 

W samą porę ponieważ nowe książki mi się skończyły i musiałem się posiłkować książkami wielokrotnie już przeczytanymi. Tym razem nie odpowiedziałem na wezwanie wydawnictwa Pasażer aby zakupić bezpośrednio u nich zina. Bo za drogo wychodzi. Bo jak już zaglądam do ich sklepu internetowego to w paczce z zinem dociera do mnie kilka płyt, a tym razem nie mogę sobie na taki zbytek pozwolić.

Powoli wgryzam się w Pasażera. Najważniejszy artykuł, zaznaczony większą czcionką dotyczy zespołu Defekt mózgu i zawirowań koło niego. Fakt, jest to zespół z nurtu punk-polo, ale był czas, że wiele o nim się mówiło. Rok 1991, Jarocin, drugi dzień i wielka zadyma na małej scenie. Byłem świadkiem tych zdarzeń. Następnego dnia wielka zadyma na dużej scenie, bitwa z bandytami – ochraniarzami, i sukces publiczności jarocińskiej. Postawiła na swoim. Wymusiła koncert Defektu Mózgu na dużej scenie. Pamiętam jeszcze tego pajaca ibisza, gdy uciekał z podkulonym ogonem ze sceny kompletnie skompromitowany. To był ciekawy Jarocin, z jednej strony Defekt Mózgu a z drugiej w swojej szczytowej formie Armia z płytą Legenda. Ach jak to dawno było.

 

Wracając do Pasażera, to ma ponad 200 stron i jak zwykle płytę z muzyką. Nie przesłuchałem jej jeszcze ale jest. Zacząłem czytać wywiad z Johnem Rottenem, wokalistą legendarnego i wiecznie żywego pomimo, że nie istnieje zespołu Sex Pistols. Są recenzje płyt, historyczne spojrzenie na kilka festiwali, które miały się odbyć podczas tegorocznych wakacji.

Zin rozpoczyna się pytaniem czy Punk już umarł? Czy tylko nikt tego nie zdążył zdiagnozować. Śmierć Punkrocka wieszczona jest od 35 lat, więc to pytanie pozostawiam bez odpowiedzi, bo nie ma sensu. Punk sam się broni.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.