^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

Plagiat 199 - Terra

niedziela, 24 maja 2015 10:44 FrytkaPunk


Nie wiem który raz słucham tej płyty, ale jest ona najlepsza, jaką usłyszałem w ciągu kilku ostatnich miesięcy.


Z przykrością muszę napisać, że jest lepsza od najnowszej płyty Dezertera czy KSU. Z przykrością, ponieważ wychowałem się na Dezerterze czy KSU. Z tego punktu widzenia jest to pewna przykrość. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Bo płytę słychać, miło ją słuchać i można z nią udać się w podróż przyjemną dla zmysłów, szczególnie dla zmysłu słuchu.

Płyta zespołu Plagiat 199 pod tajemniczą nazwą „Terra” zawiera 13 utworów. Nie będę się roztkliwiał nad każdym, nie będę ich analizował, bo jak wszem wiadomo nie znam się na tym. Instynktownie wiem, które są dobre bez głębszej analizy. Może powiem, a właściwie napiszę, który utwór jest moim faworytem, odkrytym po którymś tam przesłuchaniu płyty. Utwór piąty „Emina”. Mógłby trwać i trwać, a jego cześć pierwsza przed wejściem wokalistki jest rewelacyjna.

Mógłby trwać i trwać tak jak jeden z utworów zespołu The Exploited z najnowszej płyty, który słyszałem na koncercie. W przypadku piosenki Plagiatu też się zawieszam i trwam w tym dziwnym stanie, który można porównać do uniesienia się gdzieś, gdzie nie ma przyciągania i ciało staje się ulotne a umysł wolny od problemów i trosk.

Oczywiście nie wszystko jest takie super, jest piosenka, do której powoli się przekonuję i próbuję znaleźć coś dla mnie, która mi nie pasuje do całości, „Źle się dzieje”.

Podsumowując te moje wypociny, które trudno nazwać recenzją płyty, uważam, że warto mieć tę płytę na półce, a na pewno w odtwarzaczu. Nie tylko, że wymaga tego patriotyzm lokalny, bo Plagiat 199 jest z Czechowic-Dziedzic czy okolic, że gitarzysta pracuje w tej samej firmie co ja. Nie dlatego, ale ponieważ płyta jest dobra, niesie dużo przyjemności, ciepła, radości. Bo są tam dźwięki miłe dla ucha, jest i punk rock i ska. I doskonały wokal, tak bardzo charakterystyczny dla tego zespołu.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.