^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

2015-04-10 Koncert Sztywnego Pal Azji

wtorek, 26 maja 2015 06:52 FrytkaPunk


Świat leci do przodu, a ja z radością stoję w miejscu.

Już od kilkudziesięciu lat. I nie zamierzam tego zmieniać. Bo coś musi być constans w tym chwilami parszywym świecie. I tak sobie trwam już 27 lat odkąd byłem pierwszy raz na koncercie Sztywnego Pal Azji. Bawi mnie to samo. Dobra muzyka. I cieszy tak jak zawsze „Wieża radości, wieża samotności”. Ale może od początku.

Na koncert poszliśmy na piechotę, bo niedaleko odbywał się od mojego domu. Szedłem z przeświadczeniem, że będzie to powrót do przeszłości, do tych lat minionych, do lat młodości. I nie myliłem się. Z półgodzinnym poślizgiem rozpoczął się koncert Sztywnego Pal Azji ze starym wokalistą. O oczywistościach pisać nie będę, jakie ma znaczenie kto śpiewa na koncercie. Koncert zaczął się nową piosenką „Na strychu”, piękną piosenką, bardzo sztywno palową. A później zagrali „Twoją imitację”, „Póki młodość w nas” i wiele innych pięknych piosenek, które mam utrwalone w pamięci, które nierozerwalnie są skojarzone z moją tak odległą młodością.

Po godzinie usłyszałem „Wieżę radości, wieżę samotności”, najpiękniejszą piosenkę według mnie (która w 2014 roku zajęła pierwsze miejsce na Polskim Topie Wszechczasów w radiowej Trójce). Na tzw. płycie zrobiło się ciasno. Bariery pękły u niektórych, było nawet małe pogo.

Chciało się krzyknąć trwaj chwilo, trwaj. Na całe szczęście trwała. Były bisy. Aż trzykrotne. Dwie godziny z dobrą muzyką, to było coś co warto wspominać, zachować w pamięci i co pozwoli doczekać następnego koncertu.

Zdjęcia pobrałem ze strony organizatora koncertu, klubu Chacharnia w Czechowicach-Dziedzicach. Wiecej zdjęć w galerii organizatora na stronie www.chacharnia.pl

 

 

 

 

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.