^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

2018-06-07 Robert Brylewski

Kilka dni temu zmarł Robert Brylewski. Odszedł Wielki Człowiek. Na pewno jest to wielka strata dla rodziny, ale także dla miłośników piosenek, które skomponował, dla muzyki. Nie wiem czy jestem wstanie wymienić wszystkie zespoły które zakładał, czy grał z nimi: Deadlock, Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael, Armia, Falarek Ben, Szum, Świat Czarownic. Jeżeli w Polsce jest Punk Rock, to Robert Brylewski był jego wybitną postacią. Wystarczy wspomnieć Legendę Armii, Cosmopolis czy czarną płytę Brygady Kryzys. Bez niego nasza scena byłaby ewidentnie słabsza.

20180607robertbrylewski

Niestety trzeba będzie pogodzić się z tą niepotrzebną śmiercią, stratą. Nie będzie już nowych płyt, nie usłyszę jego głosu na koncercie. Pozostaną nagrania, które skomponował. Pozostanie na pewno w mojej pamięci.

Kiedyś podczas trzeciego dnia festiwalu w Jarocinie, w 1991 roku, ktoś z tłumu krzyknął do Roberta: Mistrzu. Na co on odpowiedział: Nie mów do mnie mistrzu. Nie zgadam się z jego odpowiedzią. Robert Brylewski był i pozostanie dla mnie Wielkim Mistrzem.

Bardzo dziękuję za to co zrobiłeś Robercie.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.