^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

2018-06-07 Koncert Venta Quemada WC, Redakcja, Die Schwarzen Schafe

W czwartkowe popołudnie udałem się do Bielska-Białej, do Rudeboy aby posłuchać trochę punk rocka. Wszedłem do klubu gdy grała już Venta Quemada. Generalnie muzyka nie bardzo dla mnie. Następnie na scenie zainstalował się WC. Posłuchałem, pobujałem się trochę, trochę powspominałem.

20180607redakcja

Trzeci zespół na scenie to Redakcja. Jestem drugi raz na ich koncercie w tym roku, za sprawą Adama, który gra w tej formacji na gitarze. Koncert podobny do tego w Gliwicach, jest trochę Absurdu, Śmierci Klinicznej i utworów samej Redakcji. Po Redakcji klub się wyludnia, jest 22:30, w nocy z czwartku na piątek. Jutro trzeba rano wstać i pójść do pracy. Ja jednak jeszcze zostaje. Wciąga mnie muzyka Die Schwarzen Schafe, kapeli z Niemiec. Nie znam ich nagrań, nie rozumiem tekstów, ale sączą pięknego punk rocka. I tak się bujam. Na koniec jest może kilkanaście osób w klubie. Ale według mnie warto było zostać do końca i wysłuchać ostatnich dźwięków.

20180607schwa

Publika na całym koncercie licznie nie wystąpiła, może i dlatego że to był czwartek, a może dlatego, że jesteśmy wymierającym gatunkiem, coraz mniej ludzi słucha punk rocka. Może będę się czuł kiedyś jak jeden z ostatnich dinozaurów, który tęsknie spoglądał za odchodzącymi pobratymcami, i może nadejdzie taki dzień, że nie będzie koncertów z punk rockiem, i dlatego teraz ważne jest aby się cieszyć tym co jeszcze jest, iść w pogo, bawić się, słuchać i wierzyć, że Punk’s not Dead. A jeżeli jednak wymieramy, to miło odchodzić w takim towarzystwie.

20180607wc

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.