^Powrót na górę

Historia, relacje, recenzje

2018-06-16 Punk Alive Oświęcim

Pojechaliśmy we dwójkę do Oświęcimia na Tauron Live Festiwal 2018 w ramach którego miał się odbyć koncert Punk Alive. Zaskoczyła nas wielkość sceny i całej reżyserki. Weszliśmy na stadion gdy grał LUC, chyba jakiś hiphopowiec czy jakoś tam. Nie znam się na tej muzyce. Ale znam jego jeden utwór: Tribute to Lech Wałęsa. Towarzyszyły mu na scenie ładne mażoretki.

20180427punkaliveoswiecim

My czekaliśmy na nasz koncert. Najsamprzód z taśmy puszczono piosenkę Polska zespołu Kult, bo koncert był poświecony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po chwili ciszy na scenę weszło trzech członków zespołu, którzy przez następne półtorej godziny naparzali z większą lub mniejszą energią na instrumenty, towarzysząc zmieniającym się wokalistom.

20180616tauronliveoswiecim1

Pierwszy na scenę wszedł Smalec, zagrał Kulturę Zielonych Żabek, następnie dwóch członków Włochatego zaśpiewało jedną piosenkę. Kolejny na scenę wszedł Siczka, który zwrócił uwagę, że jakoś dziwnie mu się występuje bez gitary. Zaśpiewał Kto cię obroni Polsko, może fajny utwór, ale KSU ma lepsze. Gumie z Moskwy nie wydarli gitary i było pięknie czadowo- punkowo. Nie wytrzymałem, przekazałem płyty winylowe i kamerę Krzyśkowi i poszedłem w pogo. Bo nie można stać gdy grają Powietrza. Na bonus okrojona Moskwa zagrało jeszcze Słowo. Później, a może wcześniej zagrał LUC piosenkę Aya RL. On i jak ta Rusowicz z piosenką Patti Smith pasowali na ten koncert jak pięść do oka. Później było znowu lepiej, Tomasz Budzyński odśpiewał Opowieść Zimową i Niezwyciężonego. Maleo zagrał coś Houka, niestety znowu jakaś Rusowicz i Kazik Staszewski z trzema utworami.

20180616tauronliveoswiecim2

Podsumowanie: za krótko, za mało czadowo, ale i tak jest dobrze, że na takim festiwalu padło słowo Punk, zagrano punk rocka, że można było iść choć na chwilę w pogo, że dla coraz węższej grupy słuchaczy poświecono dwie godziny.

----

A do pierwszego tysiąca zakupionych biletów organizator dołączał płytę winylową. Miałem tę niewątpliwą przyjemność otrzymać taką płytę.

Copyright © 2013. www.FrytkaPunk.pl  Rights Reserved.